Havacılıkta Haftanın Anlaşmaları

0
160

havacılık_anlaşmaİtalyan havayolu Alitalia, Air Malta ‘ nın   % 49 hissesini satın almak için bir anlaşma önerisininde bulunacak.

Alitalia ayrı bir anlaşmayı ABD merkezli Delta Havayolları ile code-share anlaşması genişleterek yaptı.

Haziran 2016 1 itibaren geçerli olan anlaşmaya göre , Delta’nın Minneapolis / St Paul Havaalanı  uçuşlarında Alitalia AZ kodu da yer alacak.

Türk Hava Yolları ve Hırvatistan Havayolları kod paylaşımını genişletti.  Hırvatistan Havayolları’nın Hırvatistan’ın başkenti Zagreb ‘ten Zadar ve Pula havalimanlarına iç hat uçuşlarında Türk Hava Yolları TK kodu da yer alacak.

Sırbistan’ın en büyük havayolu Air Serbia ve Alitalia ile code-share anlaşmasını genişletti. Bu doğrultuda 27 Nisan 2016 tarihi itibariyle , Air Serbia  pre-fixi Alitalia ‘nın Belgrad’tan Ohrid, Pula ve Varna uçuşlarında yer alacak. 5 Nisan’dan itibaren Alitalia ‘nın Roma – Amman uçuşlarında Air Serbia ile kod paylaşımı yapmakta.

Suudi Arabistan Havayolları , HSBC Holding liderliğinde 1.33 milyar dolar değerinde bir halka arzı 2016 yılının ortalarında tamamlamış olacak. Elde edilen gelir havayolunun filo genişletme fonu için kullanılacaktır.

Delta Hava Yolları 37 adet A321 siparişi verdi. Perşembe günü de 75 tane yeni nesil CS100 siparişi vermişti.