Hava kargoda talep durgunluğu yaşanmakta.

0
138

Hava kargoda talep durgunluğu yaşanmakta.

Çinde yavaşlama gözlemlenmekte bu doğrultuda Dünya ticareti de son aylarda yavaşladı.

hava kargoda ama nakliye sürelerini 48 saatinde altında tutabilmek. Mart ayında e konşimentoda 200bin psikolojik sınırı aşıldı. Bu iyi haber.

Asya- Pasifik kargo talebinin yüzde 5,2 oranında büyüdüğü görülüyor. Çindeki imalat sektöründeki zayıflama önümüzdeki ayları muhtemelen etkileyecektir.

Euro bölgesinde GSYH büyümesi ilk çeyrekte sadece yüzde 0,2 oldu . Ancak, göstergeler güçlü bir ikinci çeyrek için olumlu bakmak gerekir. Kapasite artışı sadece yüzde 0,2 oldu.

Kuzey Amerika taşıyıcılar yüzde 2,6 oranında talep büyümesi yayınlanmıştır . Son verilerABD ve gelen ticaret hacminde bir toparlanma göstermekte ve ticari faaliyet için de  büyüme eğilimleri olumlu.  Gelecek aylarda artış olarak yansıyabilir. Kapasite aşağı yüzde 0,8 oldu .                               Ortadoğu taşıyıcıları, hava kargo talebinin yüzde 8,7 büyüdüğünü bildirdi . Bu önceki aylara göre biraz daha yavaş bir büyüme olduğunu ,söylemek gerekir .

Latin Amerika havayolları yüzde 6,5 kargo talebinde bir düşüş yaşadı . Kapasite yüzde 0,5 oranında düştü.

Afrika havayolları hava kargo talebinin yüzde 2,9 oranında büyümesini teyidettiler .  Kapasite sadece yüzde 1,1 oranında arttı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here