Hangi Ülke Uçuşları Yeniden Başlıyor

2
755

İÇ HATLAR BAŞLIYOR

Yurt İçi’nde tüm meydanlara uçulmaya devam edileceği ve ilk etapta normal durumda planlı seferlerin %60 oranında icra edileceği öngörülmektedir.

DIŞ HATLAR BAŞLIYOR

Koronavirüs nedeniyle yolcu operasyonunu tahliye uçuşları haricinde durduran THY 28 Mayıs’tan itibaren yeniden uçmaya başlayacak. Dış hatlarda Haziran, Temmuz ve Ağustos programını yapan THY, aşamalı olarak seferlerini artırmayı planlıyor. 

Haziran ayında 19 ülkede 22 noktaya sefer gerçekleştirilecek. Haftalık frekans sayısı ise 75 olarak belirlendi. THY, Kanada’da Toronto, Kazakistan’da Almatı, Afganistan’da Kabil, Japonya’da Tokyo, Çin’de Şanghay, Güney Kore’de Seul, Singapur, Danimarka’da Kopenhag, Isviç’te Stockholm, Noveç’te Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, MünihT, Avusturya’da Viyana, Hollanda’da Amsterdam, Belçika’da Brüksel, Beyaz Rusya’da Minsk, Gürcistan’da Tiflis, Lübnnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail’de de Tel Aviv’e uçacak. ABD hatları ise kapalı.

Temmuz ayında 74 ülkede 103 noktaya haftada 572 frekans uçulacak. ABD hatlarından Los Angeles, Chicago ve New York açılacak.

Ağustos’ta ise 98 ülkede 160 noktaya haftalık 937 sefer yapılacak.

Eylül ayında ise 99 ülkeye 166 noktaya haftalık olarak 989 sefer planlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here