HACI ADAYLARI YOLA ÇIKTI

0
90

hac

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adayları uğurlandı.

İslam dinin beş farzından biri olan Hac görevini yerine getirmek isteyen hacı adayları için, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uğurlama töreni düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek olan 332 hacı adayının ve yakınlarının katıldığı tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Hacı adaylarının coşkusuna ve heyecanına ortak olmak için törene katılan Vali Mutlu, hac farizasını “Yolculukların en güzeli” olarak tanımlayarak, hacı adaylarını uğurlamanın kendilerine büyük güç verdiğini söyledi.

İnsanoğlunun, doğumundan ölümüne kadar gerçekleştirdiği yolculuklar içerisinde en kutsal yolculuğun hac farizası olduğunu vurgulayan Vali Mutlu, “Siz, Hz. İbrahim Peygamberimizin bizzat elleriyle inşa ettiği Allah’ın evi olan Kâbe’yi ziyarete gidiyorsunuz. Resulullah Efendimizin ayak izlerinin olduğu, mis kokusunun hissedildiği topraklara gidiyorsunuz. Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz Osman, Hz Ali ve Peygamber Efendimizin Ehli Beyti’nin izlerinin olduğu yerlere gidiyorsunuz. Sizden ricam bizim selamlarımızı da o mübarek topraklara götürünüz” dedi.

Bütün insanlığa barışın, huzurun, kardeşliğin ve refahın gelmesini arzu ettiğini ifade ederek hacı adaylarından İstanbul, Türkiye ve zor durumda bulunan bütün Müslümanlar için dua isteyen Vali Mutlu, Türk Hava Yolları’na ait uçakla hacı adaylarını Medine’ye uğurladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here