HABOM Çalışanları

0
125

DUYURU

HABOM personelinin Teknik A.Ş.’ye geçiş yolu açıldı. Hayırlı olsun. 18.06.2014 tarihinde Teknik A.Ş. yöneticileri ile yaptığımız görüşme sonucu HABOM personelinin Teknik A.Ş.’ye geçiş şartlarını belirleyerek imzaladık.

Detaylarını yayınladığımız bu anlaşma çerçevesinde HABOM çalışanları yeni kazanımlar elde etmiştir. Sendikamızın Teknik A.Ş.’nin tek yetkili sendikası olması nedeni ile Teknik A.Ş. bünyesine alınacak her personel gibi HABOM çalışanları da imzalamış olduğumuz toplu sözleşme haklarından faydalanacaklardır. 4 ikramiye, pass hakkı, vardiya primi, ek vardiya primi, sosyal yardım bu kazanımlardandır.

Bu protokol ile Teknik A.Ş.’de 15 yıldır çözüm bekleyen part-time ve sözleşmeli personelin kıdem ve intibak sorunları da ortadan kaldırılmıştır.

Hava-İş Sendikası yönetimi olarak önümüzdeki toplu iş sözleşmesi için tüm çalışan arkadaşlarımızın beklentilerine yönelik çalışmalarımıza şimdiden başladığımızı da duyururuz.

Bütün HABOM çalışanlarını üyesi olacakları Hava-İş sendikasına geçmek üzere Çelik-İş Sendikasından istifa etmeye davet ediyoruz.

Havacılık camiasına hayırlı olması dileklerimizle saygılarımızı sunarız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here