Grev sonrası operasyonlar normale döndü

0
136

lufthansa1

Lufthansa Grup grevin etkilerini azaltmak için çok çalıştı. 29 binin üzerindeki müşteriye mesaj veya email ile ulaşıldı. 14binden fazla uçuş değişikliği yapıldı. 5bin yolcuda grubun diğer hublarından uçuruldu.

 

Lufthansa‘nın uçuş operasyonları başta Frankfurt olmak üzere Cuma akşamki 6 saatlik grevden etkilendi. Grevin kısa olması , grubun greve iyi hazırlanması ve acil durum planlarının iyi işlemesiyle Cumartesi günü yani bugün uçuş operasyonları normale döndü.

Cumartesi günü İtalyadaki hava trafik kontrolörlerinin grevi sebebiyle İtalya uçuşları iptal edildi. Cumartesi sabahı İtalya uçuşları dışındaki tüm uçuşlar normale döndü.

 

Grev sonucunda yaklaşık 26.000 yolcunun seyahat planlanı etkilenmiş oldu.  Cuma günü 218 kısa ve orta mesafeli uçuşlar iptal etmek zorunda kaldı. Ancak, Lufthansa 24.000 den fazla SMS uyarıları ve 4.500 e-postalar ile Perşembe akşamı grevin etkileri hakkında yolcularının çoğunu bilgilendirmeyi başardı. 5.000 yolcu Münih, Zürih, Viyana ve Brüksel’de gibi diğer Lufthansa Grup merkezlerinden aktarıldı.

 

Grev sırasında, 750 yolcu Almanya içinde uçak biletleri karşılığı tren bileti teklifini kabul etti.. Bir önlem olarak, Lufthansa Ren-Main bölgesinde 2.200 otel oda kiralandı, ama yarısına ihtiyaç duyuldu. Vizesiz transit yolcular için  Lufthansa ve havalimanı operatörü , Fraport havaalanında kullanılmak üzere yaklaşık 450 kamp yatakları hazırladı ama sadece bir düzinesi kullanıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here