Gebze Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi “Her Yönüyle Havacılık ve Uzay” Sertifika Programı düzenliyor

0
316

Gebze Teknik Üniversitesi -Sürekli Eğitim Merkezi çatısı altında ‘Her Yönüyle Havacılık ve Uzay’ isimli sertifika programı düzenlenecektir. Program kapsamında, alanında uzman isimler, havacılık ve uzay konularının farklı alt başlıklarında, belirlenen müfredat kapsamında katılımcılar ile bir araya gelecek. Programın sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar sertifika, başarısız olanlar ise katılım belgesi almaya hak kazanacak. Derslerin tamamı çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Programın hedef kitlesi, üniversite öğrencileri, havacılık sektöründe kariyer yapan profesyoneller, havacılık sektöründe yer almak isteyenler ile havacılık ve uzay alanına meraklı kişisel gelişim amacıyla katılmak isteyenler olarak belirlenmiştir.

Program Süresi: 7 Hafta – 14 Oturum – 28 Saat olacak şekilde planlanmıştır

Eğitimciler ve Konu Başlıkları

1. Prof. Dr. Fuat İnce (Uzay ile ilgili temel kavramlar, yörünge dinamiği, uydu teknolojileri, derin uzay, uzay politikaları)

2. Prof. Dr. Arsev Eraslan (Dijital uçuş sistemleri, Apollo Projesi)

3. Av. Nazlı Can (Havacılık ve Uzay Hukuku)

4. Uçak Y. Mühendisi Muhammed Yılmaz (Pandemi Sonrası Havacılık, Havacılıkta İnsan Faktörleri ve Kaza İncelemeleri)

5. Dr. Emir Öngüner (Uluslararası ve Türk havacılık tarihi)

6. Uçak Y. Mühendisi Yücel Orkut Aktaş (Havacılıkta geleceğin teknolojileri ve insansız sistemler)

7. Derya Pekruh Gerçeker (Singapore Airlines Türkiye Pazarlama ve Hizmetler Müdürü) (Havayollarında yönetim anlayışı ve etkin pazarlama yöntemleri)

Havacılık ile ilgili çok yönlü bir seminer, değerlendirmek isteyenler https://sem.gtu.edu.tr/blog/havacilik.php adresinden ön başvuru formu doldurabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + onüç =