GÜNCEL SON HABERLER

Fraport TAV Antalya Havalimanı’nda “Sağlık ve Güvenlik” ekibi kuruldu

 

Fraport TAV Antalya Havalimanı pandemiye karşı bir Sağlık ve Güvenlik ekibi kurdu

 

Fraport TAV Antalya Havalimanı, terminaller içerisinde yolcuların pandemi önlemlerine uymalarını sağlamak için bir Sağlık ve Güvenlik ekibi kurdu.

 

Fraport TAV Antalya Havalimanı, dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecinde, yolcu ve çalışanlarını bulaş riskinden korumak ve sağlıklı seyahati teşvik etmek için, pandemi sonrası uçuşların yeniden açılması ile birlikte “Sağlık ve Güvenlik” ekibine 100 yeni personel ekleyerek var olan personel sayısını %25 arttırdı.

 

Yaz sezonu ile birlikte artan uçuşlar ve yolcu trafiğinin terminallerde neden olabileceği yoğunluğa karşı kalabalık bir ekiple çalışmalar devam ediyor. ‘’Sağlık ve Güvenlik’’ ekibi, yolcuların sosyal mesafeyi korumaları ve maske kullanımının üst seviyede olmasını sağlamak amacıyla, Dış Hatlar Terminal 1, Dış Hatlar Terminal 2 ve İç Hatlar Terminali’nde 7 gün 24 saat boyunca görev başında. Fraport TAV, Covid-19 döneminde Güvenli Turizm Sertifikası kapsamında havalimanında aldığı önlemler ile sürece büyük katkı sağlamaktadır.

 

Fraport TAV Antalya Havalimanı hakkında

Antalya Havalimanı etkileyici Türk rivierasına açılan başlıca kapıdır. Türkiye’nin ilk havalimanı özelleştirilme projesi olarak Mayıs 2007’de özel işletmeye geçmiştir. Mayıs 2018’de Fraport AG’nin Türk ortağı olarak TAV havalimanları Holding, Antalya Havalimanı’nın yönetiminde Fraport AG ile eşit ortak olarak yerini almıştır.

2018’de başlayan Fraport TAV ortaklığı 2019’da 35 milyonun üzerinde bir yolcu sayısa hizmet vererek, Avrupa’nın en büyük 12.inci havalimanı olarak listelerde yer almıştır.

Uluslararası platformlarda Antalya’nın tanıtımına büyük önem veren Fraport TAV Antalya Havalimanı, Antalya’da gerçekleştirilen bir çok uluslararası organizasyon, tanıtım faaliyeti ve kuruluşlarına büyük katkı sağlamaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için: kurumsal_iletişim@antalya-airport.aero

www.antalya-airport.aero

 

tav antalya tav antalya tav antalya tav antalya

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER