FAS, Eurocontrol ile çalışacak

0
135

eurocontrolFas Krallığı 27 Nisan tarihinde AB ile Avrupa Sivil Havacılık Anlaşması imzaladı.

Böylece her iki hava trafik  sahasına açık ve sınırsız erişime açılması anlamına geliyor.  Bu nedenle hava trafiğinin büyük hacimler içereceği açıktır. Anlaşmanın teknik hükümlerinin önkoşulları , ortak hava sahası tasarımı ve ortak hava trafik prosedürleri.

EUROCONTROL etkili ve verimli bir ağ kullanılabilirliği sağlamak amacıyla kapsamlı sözleşmeye göre, Fas Krallığı tamamen EUROCONTROL’un çalışma yapılarına entegre edilecek ve EUROCONTROL’un sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmak mümkün olacak.

Bu kapsamlı anlaşma gelişmiş kriz yönetimi de dahil olmak üzere havayolu ve yolcu operasyonları için önemli avantajlar getirecek, trafik daha organize ve uyumlu bir şekilde yönetilecek.

Kuzey Afrika / Kanarya Adaları ve Avrupa kıtasında, günlük operasyonların planlanmasında gelişmiş öngörülebilirlik, geliştirilmiş güvenlik operasyonları ve hava sahası tasarımı, altyapı koordinasyonu ve yönetimi gibi tüm gelişmelere daha geniş bir network yaklaşımı sağlanmış olacak.

Anlaşma, 1 Mayıs 2016 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Kazablanka havalimanı uçuş bilgileri ekranı

Kazablanka Havaalanına İniş yapan uçaklar içinVarışlar“, Kazablanka Havaalanından Kalkış yapan uçaklar için iseKalkışlarseçeneğini seçmelisiniz.

 

Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri “Flight Stats” firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında “Airportist.com”in herhangi bir sorumluluğu yoktur.