FAA beş havayoluna para cezası verdi

0
113

faa

Federal Havacılık Dairesi içlerinde Envoyair, FedEx ve British Airways olmak üzere beş havayolu şirketine  431.600 $ tutarında ceza kesti.

60 bin dolar ile cezalandırılan American Eagle Airlines , şimdi Envoyair olan havayolunun Sioux Falls’da Kasım ve Aralık 2013 yılında yapılan 12 uçuşunda uygun eğitim almamış ve/veya  FAA niteliklerine haiz olmayan personellerle de-icing işlemi kurallara aykırı şeildeyapılmış olduğu tespit edilmiştir.

Diğer dört cezalar tehlikeli malzemelerin uygunsuz ulaşım dahil.

British Airways 14 Ağustos 2012 tarihinde, iddia ise Londra’dan  Dallas / Fort Worth Uluslararası Havaalanı gitmek üzere  Amerikan Hava Yolları ‘na verilen bir kimyasal oksijen jeneratörünün düzgün etiketlenmemesi. Bu cihazlar “son derece yanıcı ve yolcu uçaklarında kargo olarak taşınması yasaktır.

1996 yılında Valuejet uçuunda çıkan yangının suçlusuda kargo olarak taşınan ve yangının çıkmasının sebebi olarak gösterilen bir kimyasal oksijen jeneratörüdür.

– 65 bin dolar ceza kesilen Fedex ise taşınan teneke kutular içindeki boyanın aktarma sırasında sızması ve tehlike yaratması.

– 57bin600 dolar ceza kesilen Austin Linvin LLC , denatüre alkol ve 15.5ons aerosol içeriğini yolcu bagajı olarak Austin Chicago’dan bir American Airlines uçuşuna vermiş olmaları. Bu Ürünler Ulaştırma Güvenlik İdaresi çalışanları tarafından bulundu.

– 54bin dolar ile cezalandırılan Rockville Teknoloji Grubu , Las Vegastan Amarillo’ya Soutwest havayolları ile bagaj olarak sevkedilen tehlikeli madde Amarillo’da bagaj ayırma bölümünde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here