Eurowings Kasım 2017’den itibaren, Düsseldorf’tan Karayipler’deki dört rüya noktaya uçacak.

0
119

Eurowings’in Düsseldorf’tan ilk uzun mesafeli uçuşunu Punta Cana’ya gerçekleştirildi. Dominik Cumhuriyeti’ndeki rüya şehre uçuşlar Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftanın dört günü gerçekleşecek. Eurowings’in tüm diğer uçuşlarında olduğu gibi bu rüya destinasyonda da rakiplerine göre uygun fiyatlı, 199.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla bilet bulmak mümkün.

Eurowings Punta Cana uçuşu için Düsseldorf’tan saat 13.40’da kalkacak ve yerel saatle 19:25’te Punta Cana’ya varacak. Dönüş uçuşu ise Karayip yerel saatiyle 20:55’te gerçekleşecek ve ertesi sabah 11:25’te Düsseldorf’a varacak.

Punta Cana’dan sonra Düsseldorf’tan yapılan uzun mesafeli uçuşları, 16 Aralık’ta başlayacak Küba’daki Varadero ile 14 Aralık’tan itibaren başlayacak Dominik Cumhuriyeti’ndeki Puerto Plata uçuşları takip edecek. Uçuşlar; Varadero için her Perşembe, Puerto Plata için de Cumartesi günleri olacak şekilde düzenlenecek. Eurowings, 18 Aralık’ta başlayacak Cancun-Meksika uçuşu ile de dörtlüyü tamamlayacak. Müşteriler, birkaç hafta boyunca dört Karayip destinasyonuna, www.eurowings.com adresinden ya da akıllı telefon ve tabletlerinden Eurowings uygulaması üzerinden bilet rezervasyonu yapabilir.

Eurowings Ticari Sorumlusu Oliver Wagner “Kuzey Ren-Vestfalya’daki en büyük havalimanı olan Düsseldorf, Eurowings ile düşük maliyetli ve uzun mesafeli bir havayolu ağı elde ediyor. Uçuşlarımız için erken rezervasyonlar daha şimdiden çok yüksek sayıda. Uçuşlarımıza gösterilen ilgi buradan açıkça görülüyor.” diyor. Bununla birlikte, Wagner’e göre, dört Karayip destinasyonu yalnızca bir başlangıç. “Düsseldorf’taki uzun mesafeli uçuş ağını genişletmeye devam edeceğiz ve 2018 yazında Düsseldorf’ta filomuzu dört uçağa yükselteceğiz. Sonrasında Düsseldorf’u ABD’deki şehirlere bağlayacağız.” diye ekledi. Aynı zamanda yeni bir merkez ve yeni destinasyonlar, uzun menzilli uçak sayısında artış anlamına da geliyor. Birkaç hafta sonra, Eurowings yedinci Airbus A330’unu teslim alacak, böylelikle 2018’de havayolunun kıtalararası filosunda bulunan uçak sayısı 21’e yükselmiş olacak.

Düşük maliyetli uzun menzilli uçuş hizmetinin öncülerinden olan Eurowing, bu büyümeyi iki yıldır başarıyla sürdürüyor. Havayolu, sadece Karayipler değil, Uzak Doğu ve Amerika’daki rüya plajlar da dahil olmak üzere tüm dünyada farklı noktalara uçuyor. Wagner, “Düşük maliyetli uzun menzilli uçuş iş modeline yoğun bir şekilde yatırım yaparak gösterdiğimiz cesaret bize geri dönüyor. Eurowings şu anda Avrupa’daki en hızlı büyüyen havayolu şirketi ve uzun menzilli uçuşlarda ciddi oranda yükseliş gösteriyor.” diye belirtti.

Bununla birlikte Eurowings, sadece Düsseldorf’taki uzun mesafeli uçuş ağını genişletmekle kalmayacak, Köln ve Düsseldorf’a ek olarak, Münih’ten de düşük maliyetli uzun menzilli uçuş imkanı sunacak. 2018 yazında, üç Eurowings Airbus A330’u Almanya’nın en büyük ikinci havalimanından uçuşlara başlayacak. Nisan 2018’de Münih’ten ilk uçuş, Amerika’nın Las Vegas şehrine olacak. Wagner, “Münih için ön rezervasyon oranı da artış gösteriyor. Gelecek yıl Eurowings, müşterilerine uzun menzilli uçuşlar için çok cazip fiyatlarla bir milyondan fazla koltuk sunacak.” diyor.

Eurowings, Almanya’da Kuzey Ren Vestfalya’nın en yoğun nüfuslu eyaletinde bir numaraya yükseldi. Lufthansa Grubu’nun bir parçası olan havayolu, bu yıl 90 kişilik Bombardier (CRJ 900) filosunu, her biri 180 yolcu kapasiteli 16 yeni Airbus A320 ile değiştirdi. Sonuç olarak Eurowings, kısa bir süre içinde Düsseldorf’daki kapasitesini iki katına çıkarmış oldu. Wagner, “Uzun menzilli uçuş hizmetlerimiz ile Düsseldorf ve Kuzey Ren Vestfalya’daki lider konumumuzu genişleteceğiz.” diye vurguladı.