Euro 2016’nın kazananları: THY ve DO & CO

0
128

THY’nin doluluk oranı, Fransa’nın 5 kentinde yüzde 90’ı geçerken, transit yolcusu da yüzde 15 arttı. 80 milyon dolarlık yemek servisi yapan DO&CO da Euro 2016’nın kazananı oldu.

Habertürk’ten Gökhan Artan haberine göre, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda turnuvanın resmi sponsoru olmasıyla marka bilinirliliğinin önemli ölçüde artmasının yanı sıra turnuva için gidişler nedeniyle Fransa seferlerinde yolcu sayısı artan Türk Hava Yolları birinci kazanan oldu. Fransa ve özellikle de Paris seferlerinde Türk taraftarlar ile transit gelen futbolseverlerin yoğun talepleri nedeniyle doluluk oranlarının yüzde 75’ten yüzde 90’a çıktığı ve bu seferlerde transit yolcu sayısının ise yüzde 15 arttığı öğrenildi. Fransa’da devam eden Euro 2016’nın “ilk resmi hava yolu ortağı” olan THY, tanıtımlar sayesinde tüm dünya tarafından izleniyor. Yayınlanan reklamlar, THY’nin yanı sıra Türkiye’nin de bilinirliliğine katkı sağlıyor. Şampiyona maçlarını 80 ülkeden 100’ün üzerinde televizyon kanalı canlı yayınlarken maçlardaki saha reklam panolarındaki logo ve Turkish Airlines yazıları ile şirketin marka temsil faaliyetleri büyük dikkat çekiyor. THY yetkilileri, turnuvadaki reklamların marka bilinirliklerine çok büyük bir katkı sağladığını söyledi.

220 BİN KİŞİYİ DOYURMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

THY’ye de yemek servisi yapan DO&CO ve iki yıl önce satın aldığı Fransa’daki markası Hediard, Euro 2016’da yeme içme dahil tüm organizasyonu üstlendi. Atilla Doğudan’ın başkanı olduğu DO&CO, turnuvada 100 bin VIP konuğa ve 120 bin de çalışana yemek hizmeti veriyor. Doğudan rakam vermese de turnuvada şirketinin 80 milyon dolarlık hizmet verdiği öğrenildi. Doğudan,”Sekiz şehirdeki 10 stadyumda 6-7 bin çalışanla hizmet veriyoruz” dedi.