ETIHAD AIRWAYS’E INOVASYON ÖDÜLÜ

0
209

etihad inovasyon ödülü

ETIHAD AIRWAYS’E INOVASYON ÖDÜLÜ

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, Travel Weekly Globe Travel Awards kapsamında “Inovasyon Ödülü”ne layık görüldü. Havayolunun The Residence kabini ile almaya hak kazandığı ödül, sektörün önde gelen isimlerinin oluşturduğu bir jüri tarafından, sadece pazarda açık bir etki yaratan yenilikçi şirketlere veriliyor.

 

The Residence, ticari uçaklar arasında Dünya’nın tek özel üç odalı kabini olması ile ön plana çıkıyor. Devrim niteliğindeki bu kabin, Abu Dabi’de yer alan Etihad Airways Inovasyon merkezinde gerçekleştirilen yedi yıllık bir Ar-Ge programının sonunda ortaya çıktı. Havayolunun Airbus A380 filosunda yer alan yaklaşık 12 m2’lik The Residence, bir oturma odası, ayrı bir duş bölümü ve iki kişilik yatak odasından oluşuyor. Ayrıca, havacılık endüstrisinde bir başka ilk olan kabine özel uçuş görevlisi de The Residence’da sunulan hizmetler arasında yer alıyor.

 

Hâlihazırda Londra, New York ve Sidney rotalarında hizmet veren The Residence’ı, 2016 yılından itibaren Mumbai ve Melbourne rotalarında da deneyimlemek mümkün olacak.

 

Etihad Airways Hakkında

2003 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi olarak kurulan Etihad Airways, 2015 yılında 17,4 milyon yolcu taşıdı. Orta Doğu, Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya’da hâlihazırdaki uçtuğu veya başlayacağını duyurduğu toplam 116 uçuş noktası bulunan şirketin filosu yaklaşık 120 Boeing ve Airbus uçaktan oluşuyor. Etihad Airways’in ayrıca 66’sı Boeing 787, 25 Boeing 777-X, 62 Airbus A350 ve beş Airbus A380, ve olmak üzere 200’ün üzerinde kesin uçak siparişi bulunuyor.

 

Etihad Airways’in; Etihad Regional tarafından işletilen, airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Jet Airways, Virgin Australia ve İsviçre merkezli Darwin Airline’da sermaye yatırımları bulunuyor. Airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Etihad Regional, Jet Airways ve NIKI, gibi benzer anlayıştaki havayolu şirketleriyle birlikte oluşturduğu Etihad Airways Partners, yolculara daha gelişmiş bir uçuş ağı ve tarifesi ile daha kapsamlı sadakat programı kazanımları sunuyor. Daha detaylı bilgiye şirketin www.etihad.com adresindeki web sitesinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here