Esenboğa Havalimanı’nı kullanan yolculara BTA’dan iki güzel haber

1
317

BTA Esenboğa İşletme Müdürü Kerem Arman 11

 

Tadında Anadolu büyüdü;

Cakes & Bakes lezzetlerini Ankara’ya da taşıdı

 

Anadolu’nun dört bir yanından, unutulmaya yüz tutmuş özgün tarifleri ve değişik tatları derleyerek günümüze taşıyan Tadında Anadolu, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki yeni yerinde iki kat kapasite ile hizmet vermeye başladı.  Yeni açılan Cakes & Bakes ise, Esenboğa Havalimanı’nı ziyaret eden yolculara tadına doyulmaz lezzetlerini sunuyor.

 

BTA, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yolcuların vazgeçilmez tercihi olan Tadında Anadolu’da yeni yerine taşıyarak kapasitesini artırdı. BTA, ayrıca en sevilen markalarından Cakes & Bakes’i de Esenboğa Havalimanı’na getirdi.

BTA Esenboğa İşletme Müdürü Kerem Arman 22

BTA Esenboğa İşletme Müdürü Kerem Arman, “BTA olarak misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en iyi havalimanı restoranları arasına giren Tadında Anadolu’yu, gördüğü yoğun ilgiye daha iyi cevap verebilmek üzere yeni yerine taşıdık. Esenboğa Havalimanı’nda 2010’dan bu yana yer alan Tadında Anadolu’nun bu çalışmayla kapasitesini de artırdık. Ayrıca, yine bir BTA markası olan Cakes & Bakes konseptimizi de Ankara’ya getirdik. Türkiye’de ve yurtdışındaki yer aldığı noktalarda beğeniyle karşılanan Cakes & Bakes’i şimdi de Esenboğa’dan uçan misafirlerimizle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Tadında Anadolu, iç hatlar 110 ve 111 numaralı kapılar arasında yer alan yeni yerinde, eskiye oranla iki kat daha fazla misafir ağırlayabiliyor. BTA’nın, Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak ve dünya mutfakları arasındaki ününü perçinlemek amacıyla oluşturduğu Tadında Anadolu’yu Esenboğa Havalimanı’nda 335 metrekarelik 172 sandalyeli yeni yerinde ziyaret edenler, Anadolu mutfağının özlenen lezzetlerini keşfettikleri unutulmaz yolculuklara çıkıyorlar. Tadında Anadolu, Ankara Esenboğa Havalimanı’nın yanı sıra Yalova, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi ve UNIQ İstanbul içinde yer alan Foods in the Woods’da misafirlerini bekliyor.

 

Cakes & Bakes ise iç hatlar 109 numaralı kapının hemen yanında hizmet veriyor. Kahvaltıdan başlayarak günün her saatine uygun unlu mamulleri, misafirleri için bir buluşma noktası olabilecek konforlu ve zevkli bir ortamda sunan Cakes & Bakes, tadına doyum olmaz lezzetlerini 95 kişilik oturma kapasitesine sahip yerinde yolcularla buluşturuyor. Müziği, dekorasyonu, lokasyonu ve nitelikli çalışanlarıyla kafe konseptine yeni bir soluk getiren Cakes & Bakes “unlu mamule dair her şey” mottosu ile yiyecek dışında, konsepte uygun pasta ve ekmekçilik ara ürünleri, küçük el ve mutfak aletleri, ayrıca pastacılık ve unlu mamul ile ilgili tarif ve kaynak kitapları da bünyesinde bulunduruyor. Cakes & Bakes Türkiye’de Ankara Esenboğa Havalimanı’nın yanı sıra İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, UNIQ İstanbul içinde yer alan Foods in the Woods, Yenikapı ve Bostancı İDO iskeleleri, Yenikapı-Bursa ve Yenikapı-Bandırma hatlarında sefer yapan hızlı feribotlarda misafirlerini bekliyor. Cakes & Bakes, yurtdışında Tunus ve Makedonya’da hizmet veriyor.

 

 

 

BTA hakkında:

TAV Havalimanları’na bağlı olarak Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya ve Suudi Arabistan’da toplam 14 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek-içecek hizmeti sunan BTA, 1999 yılında kuruldu. Havalimanlarında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve UNIQ İstanbul’da yaklaşık 500 aşçısıyla günde 130 binden fazla kişiyi ağırlayan BTA, dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini konuklarına sunuyor. BTA, havalimanlarında, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskeleleri, arabalı vapur ve feribotlarında ve UNIQ İstanbul’da yaklaşık 50 bin metrekare alanda konseptini kendi yarattığı ya da alt işletmesi olarak yönettiği markalarla hizmet veriyor. BTA, havalimanları, İDO ve UNIQ İstanbul’da 248 noktada kafe ve restoran işletiyor. BTA tarafından 2006 yılında kurulan unlu mamul üretim tesisi Cakes&Bakes ise bugün ayda 5 milyon adet üretim hacmiyle içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu pek çok firmanın unlu mamul, pastacılık, sandviç ve hazır yemek ürünlerini tedarik ediyor. BTA, Gıda 360 ile de İstanbul’da ev dışı tüketim sektörü oyuncularına profesyonel dağıtım hizmeti veriyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten bu yana Türkiye’nin ilk havalimanı oteli TAV Airport Hotel’in işletmesini de yürüten BTA, 2014 yılında da ikinci otelini İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda açtı. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.