En Güvenli 20 Havayolu

0
91
787-9 QAN #615-ZB269_ Paint Hangar Roll-Out

Dünyanın tek güvenlik ve ürün derecelendirme web sitesi olan AirlineRatings.com, 2018 için en güvenli 20 havayolunu ilan etti.

 

2018 İÇİN EN Güvenli  20 Havayolu

En güvenilir 20 havayolu  (alfabetik sıralama) : Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, Etihad Havayolları, EVA Air, Finnair, Hawai Havayolları, JAL, KLM, Lufthansa, Qantas, Royal Jordanian Airlines, İskandinav Havavayolları (SAS), Singapur Havayolları, SWİSS, Virgin Atlantic ve Virgin Australia.

AirlineRatings.com Genel Sekreteri Geoffrey Thomas’a göre, bu havayolları endüstrideki öncüler arasında yer alıyor ve uçakların güvenliği, yeniliği ve yeni uçaklar alınması konusunda öncüler.

“Örneğin, Avustralya’nın Qantas‘ı İngiliz Reklamcılık Standartları Birliği tarafından dünyanın en deneyimli havayolu şirketi olarak tanınmaktadır.” Qantas, son 60 yıldır neredeyse her önemli operasyonel güvenlik gelişmesinde lider havayolu olmuş ve jet döneminde ölümlü kaza yapmamıştır “dedi. “Fakat Qantas yalnız değil. Hawaii ve Finnair gibi uzun zaman önce kurulmuş bazı havayollarının da jet çağında mükemmel kayıtları var. ”

 DÜŞÜK MALİYETLİ HAVAYOLLARINDA TOP 10

AirlineRatings.com editörleri, halkın ilgisini çeken, en iyi 10 düşük maliyetli, güvenli havayolunu da belirledi. Bunlar alfabetik sıraya göre: Aer Lingus, Flybe, Frontier, HK Express, Jetblue, Jetstar Australia, Thomas Cook, Virgin America, Vueling ve Westjet.

Birkaç düşük maliyetli taşıyıcının aksine, bu düşük maliyetli havayolları tümüyle katı Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Operasyonel Güvenlik Denetiminden (IOSA)  mükemmel güvenlik kayıtlarıyla geçtiler. İlk 20’yi belirlemek için, AirlineRatings.com güvenlik açısından en önemli faktörleri dikkate alıyor; havacılık yönetim organlarının ve lider kuruluşlar tarafından yapılan denetimlerden ; devlet denetimlerinden başarıyla geçmek ; havayolunun kazaya  ve ciddi olaylara karışmaması ve filosunun yaşı.

 AirlineRatings.com Dereceleme Mantığı ve Yaklaşımı

Bay Thomas’a göre, site kararlarını verirken ciddi olaylara bakıyor.

“Bütün havayollarının her gün yaşadığı olaylar var ve birçoğu havayolu operasyonel sorunları değil, uçak imalat sorunları. Güvensiz bir havayolundan iyi bir havayolunu ayıran, olaylara yaklaşım biçimidir. Dolayısıyla yaşanan olumsuz olayların sayısıyla karar vermek çok yanıltıcı olur.  ”

AirlineRatings.com ayrıca en düşük sıralamalı (bir yıldızlı) havayollarını da açıkladı; Air Koryo, Bluewing Havayolları, Buda Air, Nepal Havayolları, Tara Air, Trigana Hava Servisi ve Yeti Havayolları.

AirlineRatings, Haziran 2013’te yayına başladığı günden beri benzersiz yedi yıldızlı derecelendirme sistemini kullanarak 409 havayolu şirketinin güvenlik ve uçuş ürününe puan verdi. 232 ülkeden milyonlarca yolcu tarafından kullanılarak güvenlik ve ürün değerlendirmesi için endüstri standardı haline gelmiştir. Editör ekibi, yaklaşık 50 uluslararası ve ulusal ödül ile dünyanın en deneyimli kişilerinden oluşur. Ayrıca 28’den fazla sektör kitabının yazarı ya da ortak yazarlarıdırlar.

İçerik:www.airlineratings.com