GÜNCEL SON HABERLER

Emirates’ten Büyük Sipariş

Boeing, Emirates’in 40 adet B787-10 Dreamliners siparişini duyurdu

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Emirates, gelecekteki filosunu en uygun hale getirmek için ultra-verimli 787’yi seçiyor.

Uçaklar ve ilgili ekipmanlar da dahil olmak üzere anlaşma, güncel liste fiyatlarında 15.1 milyar dolar olarak değerlendirildi.

Emirates ‘in büyük siparişinin ardından B777 ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Emirates, dünyanın en büyük Boeing 777 operatörü ve yeni 777X‘i 2020’de ilk alan olacak.

Emirates, 787-10’u seçerken 777 filosunu yerine koyduğu uçaklardan% 25 daha iyi yakıt verimliliği ve koltuk başına emisyon sunan orta boy çift koridorlu uçak ile tamamlıyor.

Emirates Havayolu ve Grubun başkanı ve CEO’su olan Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum “Bugün Emirates’in verdiği sipariş 2022 – 2030 yılları arasında teslim edilirken diğer uçakların yerini alacak ve böylece genç ve verimli bir filoya sahip olacağız. Teslimatlar tamamlandığında gelecekteki büyümemizi güçlendirecek. 787’yi, 777 ve A380 filomuza büyük bir tamamlayıcı olarak görüyoruz, böylece global uçuş ağımızı geliştirirken bir dizi hedefe hizmet edebilmemiz için daha fazla esneklik sağlıyoruz. Bu sipariş Emirates’in her zaman en gelişmiş ve verimli uçaklara yatırım yapma stratejisi yansıtmaktadır. Ayrıca bugünkü duyuru, BAE ve bölgedeki havacılığın geleceğine olan güveni de ifade ediyor” dedi

Bu büyük sipariş, Emirates’in 70 adet Airbus A350 siparişini iptal etmesinden dört yıl sonra geldi.

Bu arada Emirates’in  Airbus A380’ler için de benzer boyutta bir taahhütle ilgili görüşmeler yaptığı iddia ediliyor.

Emirates ve Airbus arasındaki A380 için yapılacak bir sipariş hakkındaki müzakereler Pazar günü devam etti.

Emirates’in filosunda 100 adet A380 bulunuyor ve  42 daha bekleyen teslimatı var. Şeyh Ahmed 3 Kasım’da yaptığı açıklamada, Dubai Airshow ‘da olabilecek siparişlerin ve görüşmelerin sinyalini vermişti.

Havacılık kaynakları, önümüzdeki günlerde Airbus ile yeni bir anlaşmanın mümkün olabileceğini ancak müzakereler son derece zorlu. Airbus önümüzdeki birkaç yıl içinde teslimatları tamamlanacak olan A380 üretim alanlarını doldurmak için yeni siparişlere ihtiyaç duyuyor.

 

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER