Emirates ve Formula 1® Küresel Ortaklıklarını yeniledi

0
63

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi olan Emirates ve motor sporlarının zirvesi Formula 1®, ortaklıklarını yenilediklerini açıkladılar.

2013 yılından beri Küresel ortaklıklarına devam eden Emirates Havayolu ve Formula 1®, ortaklıklarını yenilediklerini ve 2022 yılına kadar uzattıklarını belirttiler.

Emirates yenilenen sözleşme ile Avrupa, Asya, Avustralya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki FIA Formula One World Championship™ takvimi dahilindeki 15’ten fazla yarışta, genişletilmiş markalama ve müşteri aktivasyonunun yer almasının faydalarını görecek.

Yenilenen ve Mart ayında, Melbourne’daki Avustralya Grand Prix ile birlikte 2018 sezonunun başlangıcında yürürlüğe giren sözleşme ayrıca, Emirates’in, İspanya Grand Prix’i ve 20-22 Temmuz’dan itibaren Hockenheim’daki Almanya Grand Prix’inin Unvan Sponsorluğunu da içeriyor.

Emirates İdari Başkan Yardımcısı ve Ticari İşlemler Başkanı Thierry Antinori konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Destinasyon ağımızın küresel anlamda genişletilmesi ve yarışların gerçekleştiği şehirlerden, sporu destekleyen inovasyon ve teknolojiye olan odaklanma ile müşterilerimiz için ürün ve hizmetlerin geliştirilmesindeki yaklaşımımıza kadar, Emirates ve Formula 1 arasında, kusursuz bir uyum var. Formula 1’in küresel çekiciliği ayrıca, bizlere, birçoğu müşterimiz olan ve bu sporu takip eden milyonlarca hayranının tutkusunu da kazandırıyor” dedi.

Formula 1 Ticari İşler bölümünün İdari Müdürü Sean Bratches ise; “2013 yılından beri bu sporumuzun sadık bir dostu ve destekleyicisi olan Emirates ile uzun vadeli küresel ortaklığımızı yenilemekten dolayı memnuniyet duyuyoruz. Formula tarihinde yeni ve yenilikçi bir sayfa açtı ve Emirates gibi ünlü ve önde gelen bir firmayla bu yolculuğu ve heyecanı paylaştığımızdan dolayı mutluyuz,” şeklinde konuştu.

Emirates, Formula 1® Küresel Ortağı olarak yarışlarda, Paddock Club’da konukların ağırlanmasında, seçili yerlerdeki F1 Fan Zones ve F1 Fan Festivals etkinliklerinde, sekiz yarıştaki Supercar Hot Laps ve dijital medyada markasını yoğun bir şekilde kullanacak. Emirates ayrıca, Skywards üyelerine, çeşitli yarışlarda, özel VIP deneyimler yaşamak üzere, milleri ile bahis oynama imkânı da sunacak.

Emirates şu anda, Dubai’deki merkezinden, altı kıtadaki 155 destinasyona uçuş düzenliyor ve Avusturya, Birleşik Krallık, Almanya, İtalya, Belçika, Macaristan, Singapur, Japonya, Avustralya, Rusya, Brezilya ve ABD de dahil, yarış düzenleyen ülkelerin çoğunda hayranları bir araya getirebiliyor. Yarış takviminin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Formula 1® hakkında

Formula 1® yarışları 1950 yılında başladı ve dünyanın en prestijli motor sporları karşılaşması olmasının yanı sıra, yine dünyanın en popüler yıllık spor serisi. 2018 FIA Formula One World Championship™ Mart ve Kasım ayları arasında, dört kıtadaki 21 ülkede, 21 yarış şeklinde düzenleniyor. Formula One World Championship Limited, Formula 1’in bir parçası ve FIA Formula One World Championship™’in münhasır ticari haklarını elinde bulunduruyor.

Formula 1, Formula One Group hisselerine (NASDAQ: LSXMA, LSXMB, LSXMK, BATRA, BATRK, FWONA, FWONK) sahip olduğu belirtilen Liberty Media Corporation’un bir bağlı kuruluşudur.

F1 FORMULA 1 logosu, FORMULA 1, F1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX ve ilişkili işaretler, bir Formula 1 şirketi olan Formula One Licensing BV’nin ticari markalarıdır. Tüm hakları gizlidir.

Emirates Sponsorlukları

Emirates hakkında

Emirates, dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi ve altı kıtadaki 85 ülkede bulunan 155’ten fazla destinatinasyona yönelik bir rota ağına sahip. Hepsi Airbus A380 ve Boeing 777’ten oluşan 260 uçaklık bir filoyu işletiyor ve bu hava taşıtlarının dünyadaki en büyük işleticisi.

Emirates’in geniş uluslararası spor ve kültür sponsorluklarından oluşan geniş portföyü, zengindeneyimleri keşfetmek, keyfini çıkarmak ve paylaşmak üzere insanları bir araya getiriyor. Arsenal FC, Real Madrid C.F., AC Milan, Paris Saint-Germain, Hamburger SV ve SL Benfica da dahil, futbol kulüpleri, ‘Fly Emirates’ bulunan formaları giyiyor.

Şirketin diğer spor türlerine yönelik taahhüdü, At Yarışı (Dubai Dünya Kupası, Team Godolphin), Tenis (ATP Dünya Turu, ABD Açık, Fransız Açık, Avustralya Açık), Golf (DP Dünya Turu Şampiyonası, Avrupa Turu), Kriket (Tüm büyük çaplı ICC etkinlikleri ve ICC Elit Umpires Paneli), Rugby (Emirates Airline Dubai Rugby Sevens, Cape Town Sevens, Rugby Dünya Kupası 2019, Dünya Rugby Hakemleri ve Görevlileri,) Yelken (Emirates Team New Zealand) ve Baseball’u (LA Dodgers) içeriyor.