Emirates sınırlı tahliye uçuşlarına başlıyor

0
300
777-200LR

Dönüş seferleri arasında Frankfurt ve Londra’da var.

Emirates, web sitesinde Cumartesi günü yaptığı açıklamada, yolcuları belirli destinasyonlardan BAE’ye taşımak için sınırlı tahliye uçuşları yapmaya başlayacağını söyledi.

Havayolu şirketi, Dubai’ye varışta zorunlu bir Dubai Sağlık Otoritesi (DHA) testi ve ayrıca 14 günlük zorunlu karantina uygulanacak. Karanti sonrasında takip testi içeren katı giriş kısıtlamalarının yürürlükte olduğunu söyledi.

Bu uçuşların biletleri yalnızca havayolu şirketinin web sitesinden rezerve edilebilir.

Rezervasyon yapıldıktan sonra varış yerlerinde değişiklik yapılmasına izin verilmez ve biletler iade edilmez.

Bu uçuşlarla dönmek isteyen BAE vatandaşları, Bakanlık Dışişleri web sitesinde (MoFAIC.gov.ae) bulunan BAE Twajudi mukim servisi aracılığıyla Kimlik ve Vatandaşlık Federal Makamı (ICA) onayı için başvuruda bulunmalıdır.

Yolcuların kalkış havaalanına BAE’ye dönüşlerini onaylayan bakanlığın onay mektubunu getirmeleri gerekecektir.

Ayrıca, kalkış saatlerinden üç saat önce check-in kontuarlarına gelmeleri ve kendi yüz maskelerini, el eldivenlerini getirmeleri ve sosyal mesafeli kurallara uymaları gerekecektir.

Çevrimiçi check-in hizmetleri kullanılamaz. Ancak, havayolunun operasyonel ekipleri sosyal mesafe kurallarına göre koltuk atayacak.

Kabin bagajı da kabul edilmeyecektir. İzin verilen ürünler dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası veya bebek eşyaları ile sınırlı olacaktır. Diğer tüm öğelerin check-in yapılması gerekecektir.

Bu uçuşlarda değiştirilmiş uçak içi ürün ve hizmet teklifi mevcut olacaktır.

Uçak içi dergilerin yanı sıra dergiler ve diğer basılı okuma materyalleri mevcut olmayacak ve gemide yiyecek ve alkolsüz içecekler sunulacak, yemek servisi sırasında temas ve enfeksiyon riskini azaltmak için ambalaj, içerik ve sunum modifiye edilecektir.

Emirates Lounge’lar ve Şoförlü sürüş hizmetleri geçici olarak kullanılamayacak.

Tüm Emirates uçakları, her yolculuktan sonra Dubai’deki gelişmiş temizleme ve dezenfeksiyon süreçlerinden geçecek.

Bu duyuru, Abu Dabi’den Etihad Havayolları’nın 9 Mayıs Cumartesi günü BAE vatandaşları için gelen uçuşlara başlayacağını açıklamasından kısa bir süre sonra yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here