Emirates, Pakistan’daki uçuş ağını Multan ile genişletiyor

0
93

multanEmirates Havayolu,  1 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Pakistan’ın  Multan şehrine başlattığı seferleriyle destinasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Emirates, yeni rotasının yanı sıra 1 Temmuz 2015’ten itibaren hizmete aldığı Karaçi’ye haftalık beş adet ilave seferi ile de ülkedeki ağını genişletti.

Emirates Havayolu, Pakistan’ın en kalabalık 5’inci kenti olan Multan’a seferlerini başlatıyor. Boeing 777-300 ile haftada dört uçuş olarak başlayacak seferler sayesinde Business Class’ta 54, Economy Class’ta 310 koltuk ve 23 tona ulaşan kargo taşıma kapasitesiyle bölgedeki ticari fırsatların artırılması hedefleniyor.

Kültür ve ticaret merkezi olarak zengin bir tarihe sahip dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Multan,Pakistan’ın Pencap eyaletinde Chenab nehrinin kıyısında konumlanıyor. Multan; buğday, pamuk, şeker kamışı, mango, turunçgiller, guava ve nar gibi tarım ürünleri ile öne çıkıyor.

Ticari ve sanayi merkezi olarak bilenen Multan, tarım faaliyetlerinin yanı sıra ülkedeki Karachi, Lahore, Gujranwala, Quetta ve Faisalabad gibi diğer sanayi merkezleri ile olan bağlantısıyla da ekonomik avantaj sağlıyor. Multan’daki en büyük endüstrilerden bazıları; gübre, kozmetik, cam imalatı, organik pamuk üretimi ve işleme, büyük tekstil birimleri, un değirmenleri, şeker ve yağ fabrikaları olarak sıralanıyor. Bölgeden yapılan ihracat ürünleri içerisinde ise geleneksel ayakkabılar, kadın ve erkek elbise nakışı, mobilya, ahşap ürünleri,çanak çömlek, deve derisi eşyalar, cerrahi aletler ve halılar önemli yer tutuyor.

Yeni rotaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Batı Asya ve Hint Okyanusu Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmed Khoory, “Pakistan’daki hizmetlerimizin 30’uncu yıldönümü yaklaşınca  bu ülke ile olan güçlü bağları yeniden farkettik. Pakistan, Karaçi’ye ek seferler ve Multan servisinin ağımıza eklenmesi ile bir haftada 80 Emirates uçuşu ile dünya çapında en fazla hizmet sunulan dördüncü ülke olarakkonumlanacak. Ayrıca Emirates, bu yeni rotada ailesi ve arkadaşları ile görüşmek isteyen, bölgede küresel ticari ve ekonomik fırsatları artırmak isteyen Pakistanlılar için ek seyahat seçenekleri sunma konusunda da yardımcı oluyor. Emirates, Dünya çapında 140’ın üzerinde ağı ile Multan’a geniş gövdeli ayrıcalıklı kabin hizmeti sunan ilk havayolu olma özelliği taşıyor “dedi.

Emirates’in 1 Ağustos 2015 tarihinde başlatığı Multan servisi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri18:20’de EK630 sefer sayılı uçuşuyla Dubai ‘den hareket ederek saat 22:00’de Multan’a varıyor. EK631 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Multan’dan hareketle 01:20’de Dubai’ye varıyor.

Emirates Multan’ın yanı sıra, Karaçi’ye de 1 Temmuz’dan itibaren haftada beş ilave uçuş başlattı. Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 04:50’de gerçekleşen uçuşlar EK618 sefer sayısıyla Dubai’den hareket ederek, 08:00’de Karaçi’ye varıyor. Karaçi’den 09:40’da hareket eden EK619 sefer sayılı dönüş uçuşu ise 10:55 Dubai’ye varıyor.

Multan ve Karaçi için biletleri emirates.com.tr veya seyahat acentesi aracılığıyla satın alınabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here