Emirates Online Check-in Süresini Uzatıyor

0
138

Emirates Online Check-in Süresini Uzatıyor

Emirates, uçuşun kalkış zamanından 24 saat öncesinde başlayan online check-in işlem süresini 48 saat öncesine uzatıyor. Emirates yolcuları, dünyanın her yerinde, gerek bilgisayarlarından gerekse de mobil cihazlarından online check-in işlemlerini uçuş kalkış zamanından 48 saat ila 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilecek.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, online check-in işlem süresini uzatarak yolculara koltuk seçimlerinde daha fazla esneklik sağlarken yolcuların havaalanına gelmeden çıktısını alabilecekleri biniş kartı sayesinde bekleme süreleri de azaltıyor. Yolcular, pasaport kontrol bankolarına gelmeden hemen önce bagajlarını online check-in kontuarlarına bırakabilecekler. ABD yönüne ve o yönden olan uçuşlarda ise online check-in, uçak kalkış saatinden 48 saat öncesinde yapılabilecekken biniş kartlarının çıktısı sadece 24 saat öncesinde alınabilecek.

Kurumsal İletişim Pazarlama ve Marka (Dijital) Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Knigge, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Yolcularımızın geri bildirimlerini dikkate alarak yolculuk deneyimlerini geliştirmek için çalışıyoruz; online check-in sürelerinin uzatılması da bu yöndeki uygulamalarımızdan biri. Uçak kalkışından 48 saat öncesinde sunduğumuz online check-in imkanı ile yolcularımıza daha rahat bir uçuş için koltuklarını seçmede esneklik sağlıyoruz. Bu uygulama, yolcularımızın deneyimlerini online olarak geliştirmek üzere gerçekleştirdiğimiz girişimlerden sadece bir tanesi”.

Erken check-in aynı zamanda beklenmeyen uçuş rötarlarında veya aksamalarında yolcular ile daha kesintisiz bir iletişimi de mümkün kılıyor. Uzatılan check-in süresi, yolcu sadakat programı Emirates Skywards üyelerinin seyahat ettikleri kabin sınıfını bir üst sınıfa yükseltmeleri adına daha çok avantaj sağlıyor.Online check-in hizmetlerine ek olarak Emirates aynı zamanda Dubai merkezinde gün boyu otopark check-in hizmeti de sunuyor. Otopark check-in hizmetlerinden yararlanan yolcular, uçuşlarından 24 ile 6 saat öncesine kadar check-in yaparak bagajlarını bırakabilecek ve böylece havaalanının en yoğun saatlerinde daha rahat edebilecek. Buna alternatif olarak, yolcular, uçuşun kalkış zamanından 6 saat ila 90 dakika öncesine kadar Dubai Uluslararası Havaalanı Economy Class’ta bulunan 46 adet bagaj bırakma kontuarını veya First Class ve Business Class’ın ayrı kontuarlarını kullanabiliyor. Tüm bunların sonucunda yolculara ise check-in ve bagaj bırakma noktalarında azalan kuyrukların tadını çıkarmak kalıyor.

Süresi uzatılan check-in özelliği, emirates.com.tr’de müşteri deneyimini artırmaya yönelik gerçekleştirilen uygulamalardan sadece bir tanesi. Diğer bir özellik ise son zamanlarda uygulamaya konulan, yolculara uygun bir ücret karşılığı rezervasyonlarını tutma fırsatı veren “Bilet Fiyatımı Beklet” opsiyonu. Emirates, bu hizmetini de 72 saate kadar uzatıyor.

Emirates yolcuları, emirates.com.tr üzerinden uçuş rezervasyonlarını, konaklamalarını ve transfer kiralamalarını kolaylıkla planlayıp yönetebiliyor.

Emirates hakkında:

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 80 ülkede 152 destinasyona taşıyor. 250 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 122 milyar doların üzerinde 252 uçak siparişi bulunuyor.