GÜNCEL SON HABERLER

Emirates, Hindistan, Pakistan, Bangladeş ve Sri Lanka uçuşlarını tekrar askıya aldı

Emirates, Hindistan, Pakistan, Bangladeş ve Sri Lanka’dan uçuşların 31 Temmuz’a kadar askıya alınacağını açıkladı.

Taşıyıcı, web sitesinde, “BAE hükümet direktifleri uyarınca Emirates, Hindistan, Bangladeş, Pakistan ve Sri Lanka’dan Dubai’ye yolcu taşımacılığını 31 Temmuz 2021’e kadar askıya alacak” dedi.

Emirates ayrıca, son 14 gün içinde Hindistan, Pakistan, Bangladeş veya Sri Lanka üzerinden bağlantı yapan yolcuların başka hiçbir noktadan BAE’ye seyahat etmelerine izin verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Ancak, BAE vatandaşları, BAE altın vizesi sahipleri ve güncellenmiş Covid-19 protokollerine uyan diplomatik misyon üyeleri muaf tutularak seyahat için kabul edilebilir.

Havayolu ayrıca, Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle uçuşları iptal edilen veya uçuşları askıya alınanların, uçuşlar yeniden başlayana kadar biletlerini tutabileceğini vurguladı.

Dört ülkeden uçuş yasağı, son birkaç hafta içinde birkaç kez uzatıldı. Hindistan’dan BAE’ye uçuşlar, ülkedeki Covid-19 enfeksiyonundaki artış nedeniyle 24 Nisan’dan itibaren askıya alınıyor. Pakistan, Bangladeş, Nepal ve Sri Lanka’dan gerçekleştirilen uçuşlar ise 13 Mayıs’tan beri askıya alınıyor.

Ayrıca Etihad Havayolları, Hindistan ve Pakistan’dan BAE’ye gelen uçuşların askıya alınmasının 2 Ağustos’a kadar uzatıldığını açıkladı.

İçerik:gulfbusiness.com

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER