Emirates, Çin’deki ağına iki yeni destinasyon daha ekliyor

0
67
777-200LR

Emirates; Pekin, Şanghay ve Guangzhou’ya devam eden uçuşlarına Çin’in hızlı büyüyen iki şehri, Yinchuan ve Zhengzhou’ yu da dahil ederek Çin ağını genişletmeyi planlıyor. Emirates, bu iki yeni destinasyona 3 Mayıs 2016’da Boeing 777-200LR ile hizmet vermeye başlıyor.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Yinchuan ve Zhengzhou’ya gerçekleştireceği haftalık dört uçuş ile Çin’deki destinasyon sayısını 5’e çıkarıyor. Emirates, Dubai üzerinden Yinchuan ve Zhengzhou’yu birçok yeni destinasyon ile birbirlerine bağlayarak, Çin’in orta ve batı bölgelerinde ticaret ve turizmin büyümesine yardımcı olmayı planlıyor.

Ningxia’nın başkenti olan Yinchuan, Sarı Nehir’in Batısında ve Helan Dağı’nın Doğu’sunda yer alıyor. Arap ülkeleri ve Çin’i birbirine bağlayan Yinchuan, Çin ve Ortadoğu arasında ekonomik ve ticari işbirliği sağlayan kültürel bir merkez olarak konumlanıyor.

Stratejik konumu ile Çin’in en büyük eğitim, teknoloji ve ekonomi merkezi olan Zhengzhou ise Çin’in merkezine ulaşım için çok önemli bir noktada yer alıyor.

Yinchuan,Ningxia
Yinchuan,Ningxia

Emirates Havayolu ve Grubu, Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı, Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Emirates, yeni stratejik destinasyonları ile Birleşik Arap Emirlikleri, Arap dünyası ve dünyanın geri kalanıyla olan Çin ticaret bağlantısının geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Yeni uluslararası hava bağlantılarımız ile Çin’e iş ve eğlence amaçlı seyahat edenler için turizm ve ticaret olanakları yaratılmasına destek olacağımıza inanıyoruz. Afrika, Avrupa ve Orta Doğu ağımız ile Çin’in ticaret ve çin kargo bağlantılarını geliştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Emirates’in Ortadoğu, Avrupa ve Afrika’da pek çok noktayla kesintisiz bağlantı sağlayacağı Yinchuan ve Zhengzhou uçuşları, 266 adet koltuk ve 14 ton kargo kapasitesi sunan üç sınıfta hizmet veren Boeing 777-200LR uçağı ile gerçekleşecek. Yolcular, Mandarin dilinde film ve müzik dahil olmak üzere, 2.000’e varan kanal seçeneği sunan ödüllü ice eğlence sisteminin keyfini çıkarabilecekler.

Er Qi Square District in Zhengzhou,Henan
Er Qi Square District in Zhengzhou,Henan

Emirates, Çin Ticaretini Destekliyor

Geniş ticaret ağı ve küresel bağlantıları aracılığıyla Orta Doğu’nun en büyük ithalat-ihracat merkezi olan Dubai’nin, ticaret yolu sayesinde dünya bağlantısına sahip olan Çin ile işbirliği, ekonomik ve ticari etkinliklerde karşılıklı fayda sağlıyor.

Dubai’yi ziyaret eden Çinli ziyaretçi sayısının 2014 yılında, yüzde 25 oranında artış göstermesi, Dubai’deki Çin bankaları ve işletmelerin giderek artması, 3,000’den fazla Çinli şirketin Dubai’de faaliyet göstermesi ve 200.000 Çinli’nin Dubai’de yaşaması da Çin ile aradaki bağın daha güçlü büyümesini sağlıyor.

2002 yılında başlayan Şanghay kargo hizmeti ile, Ortadoğu ve Çin arasındaki non-stop bağlantı kuran ilk havayolu olan Emirates, Çin ticareti ve yatırım ağı üzerindeki 65 ülkenin 30’una hizmet vererek Çin’e desteğini sürdürüyor.

Emirates hakkında:

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 80 ülkede 152 destinasyona taşıyor. 250 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 122 milyar doların üzerinde 252 uçak siparişi bulunuyor.