Emirates, Avustralya ve Singapur’a A380 uçuşlarını arttırıyor

0
188
Sea of cloud

Emirates Havayolu, 1 Mart 2016 tarihinden itibaren Avustralya ve Singapur’adaha geniş hacim ve koltuk kapasitesine sahip A380 tipi uçağı ile hizmet verdiği uçuş sayısını arttıracak.

Filosunda 72 adet çift katlı A380 tipi uçağı bulunan; insanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Avustralya ve Singapur destinasyonlarına A380 tipi uçak sayısını arttıracağını açıkladı. Avustralya Emirates’in A380 uçağıyla en fazla hizmet verdiği üçüncü ülke olma özelliği taşıyacak.

Sea of cloud

Avustralya uçuşları, günlük iki seferle Sydney ve Melbourne’e, günlük tek seferle de Brisbane ve Perth’e gerçekleştiriyor. Aynı zamanda , Emirates’in uçuş ortağı Qantas da Dubai ve Avustralya arasında günlük iki A380 uçuş hizmeti veriyor.

Qantas ve Emirates Avustralya’ya bu yeni hizmet sayesinde A380 ile günlük ortak uçuş gerçekleştirecekler ve yolcular, zahmetsiz bir şekilde Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth, Sydney, Auckland ve Christchurch gibi Emirates’in mevcut ağı dışında 50’den fazla Avustralya ve Yeni Zelanda destinasyonuna bağlanabilecek.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Emirates Doğu Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı, Barry Brown: “ Emirates yolcuları için popüler destinasyonlar olduğunu kanıtlayan Avustralya ve Singapur’a, A380 hizmeti ile ek kapasite sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

A380 “lüksü” yeniden tanımlıyor

Emirates yolcuları, tüm sınıflarda gurme şefler tarafından hazırlanan ödüllü yemeklerin tadını çıkarırken, Emirates’in son teknolojiyle donatılmış modern uçaklarında ödüllü kabin içi eğlence sistemi “ice” ile en yeni filmler, TV şovları ve müziklerin yer aldığı 2000’in üzerinde ücretsiz kanalın yanında sayısız oyunun ve 120 ülkeyi aşkın çok uluslu kabin ekibi hizmetinden faydalanabiliyorlar. Ayrıca yolcular yüksek hızlı Wi-Fi erişimi ve cep telefonu hizmetinden uçuş boyunca yararlanabiliyorlar.

Emirates’in A380 uçakları ile First ve Business Class deneyimi, lüksü başka bir seviyede yaşatırken, yolcular 40.000 feet yükseklikte gurme şefler tarafından hazırlanan içecek ve ordörvler eşliğinde özel uçak içi bar ve dinlenme alanında sosyalleşme fırsatı bulabiliyorlar. Ayrıca First Class yolcuları uçak içerisinde bulunan duş ve spa’dan da yararlanabiliyorlar.

Emirates’in EK404 / EK405 sefer sayılı A380 hizmeti, First Class’ta 14 adet özel lüks suit, Business Class’ta 76 adet düz yatabilen koltuk ve Economy Class’ta 429 adet geniş koltuktan oluşan 519 adet yolcu kapasiteli geniş gövdeli çift katlı uçağı ile gerçekleşecek.

Avustralya ve Singapur uçuşları, saat 09.30’da EK404 sefer sayılı uçuşu ile Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan başlayarak 20.45’de Singapur Changi Havalimanı’nda son buluyor. Daha sonra saat 22.25’de Singapur’dan başlayan yolculuk, ertesi gün 08.50’de Melbourne Tullamarine Havalimanı’nda sona eriyor.

Dönüş yolculuğu ise, EK405 sefer sayılı uçuş ile 19.00’da Melbourne’den hareket ederek 23.35’de Singapur Changi Havaalanı’nda son bulurken daha sonra 01.20’de Singapur’dan başlayan yolculuk aynı gün 04.50’de Dubai Uluslararası Havalimanı’nda bitiyor.

Emirates hakkında:

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 80 ülkede 150 destinasyona taşıyor. 246 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 122 milyar doların üzerinde 258 uçak siparişi bulunuyor.

Detaylı bilgi için:www.emirates.com