El Bagajınıza Koymanız Gerekenler

0
130

Seyahate çıkarken, küçük ya da büyük, bir bavul hazırlıyorsanız  sizin için önemli olan eşyaları bu bavula değil el bagajınıza koymalısınız. El bagajı ebatları ve kuralları hakkında seyahat ettiğiniz havayolundan bilgi almayı unutmayın.Bavulunuzun kaybolması durumunda acil ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaların yanınızda olduğundan emin olun. En önemlilerini bir kaç başlıkta topladık. el bagajı 1

Kimlik Belgeleri

Kredi kartınız, pasaportunuz, ehliyet , oturum belgesi gibi her an ihtiyacınız olabilecek belgelerinizin yeri her zaman el bagajınız olsun. Çift pasaport taşıyan kişiler ülkeye giriş yaptıkları belgelerle çıkış işlemi yapabilmektedir. Gerekli belgeyi bavulunuza koymadığınızdan emin olun. Check-in işlemlerinden sonra bavulunuzu geri alabilmeniz uzun zaman gerektiren bir işlemdir, uçağınızı kaçırmanıza sebep olabilecek kadar uzun…

Para ve Değerli Mücevherler

Nakit paranız, altın, gümüş gibi değerli eşyalarınız ve gözlük, saat gibi  aksesuarlarınız her an elinizin altında, el bagajınızda olsun.

Medikal İlaçlar

Uçuş sırasında ya da uçuşunuzun hemen ardından ihtiyacınız olabilecek ilaçlarınızı el bagajınızda taşıyın, onlara istediğiniz an ulaşın. Ayrıca likit ilaçlarınızın 100 ml’den fazla olmamasına özen gösterin.

Elektronik Eşyalar
Bilgisayar, cep telefonu, fotoğraf makinesi, kamera gibi eşyalarınıza el bagajınızda yer açmayı unutmayın.Pil kısıtlamaları konusunda bilgili olun.

Önemli Evraklar

İş antlaşmaları, sözleşmeler, tapu, diploma gibi önemli evrak ve belgelerinizi el bagajınızda taşıyın, bavulların ıslanabileceği, istenmeyen fiziki durumlara girebileceğini göz önünde bulundurun .

Anahtarlar

Araba, ev ve iş yeri anahtarı gibi uçuştan hemen sonra ihtiyacınız olabilecek eşyalarınıza kolayca ulaşmak için onları el bagajınızda taşıyın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here