E-Vize Sistemine Filistin Vatandaşları da eklendi

0
59
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün 30.09.2017 tarihli ve E.42352 sayılı yazısıyla 01.10.2017 tarihinden itibaren Filistin Vatandaşlarının E-Vize uygulaması kapsamına alındıkları bildirilmiştir.
Söz konusu yazıda; Schengen, ABD, İngiltere ve İrlanda’nın geçerli vizesi veya ikamet iznine sahip Filistin Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ve ekte örneği gönderilen İsrail makamlarınca Filistinlilere düzenlenen seyahat belgesi hamillerinin e-vize uygulamasından yararlanacağı ve seyahat belgelerinin geçerlilik süresinin ülkemize girişten itibaren en az 6 ay olacağı belirtilmiştir.
Ayrıca, anılan ülke vatandaşlarının THY, Pegasus, Onur Air veya Atlasglobal Havayollarıyla seyahat etmeleri kaydıyla 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-vizeyle turizm veya ticari amaçlı seyahatlerinde tüm havalimanı hudut kapılarımızdan ülkemize giriş yapabilecekleri bildirilmiştir.
Yer hizmeti kuruluşları ile uçak özel güvenlik hizmet ve denetimi yapan kuruluşların bilgilendirilmesini teminen ilan olunmuştur.