DÜNYANIN EN UZUN TİCARİ UÇUŞLARI BAŞLIYOR

0
48

SİNGAPUR HAVAYOLLARI,
DÜNYANIN EN UZUN TİCARİ UÇUŞLARINA BAŞLAYACAK

  • Singapur-New York seferleri Ekim ayında başlayacak
  • Aktarmasız uçuşlar, iki şehir arasında seyahat etmenin en hızlı yolu olacak

 

Singapur Havayolları, yeni Airbus A350-900ULR uçakları ile Ekim ayında başlayacak Singapur New York arası aktarmasız uçuşlar ile dünyanın en uzun ticari uçuşlarına başlayacak (ultra uzun menzil).

 

11 Ekim 2018’de başlayacak uçuşların varış noktası Newark Liberty Uluslararası Havalimanı olacak. Bu rota üzerinde Singapur kalkışlı uçuşlar; Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada üç gün gerçekleştirilecek. Günlük uçuşlar ise diğer A350-900ULR uçağın hizmete sokulmasıyla 18 Ekim’den itibaren başlayacak. (Uçuş programı ektedit).

 

Singapur Havayolları, yeni A350-900ULR’ler için Airbus’ın dünyadaki ilk müşterisi olup söz konusu modeller için yedi kesin sipariş yapmıştır. Bu uçaklar, 67 Business Class ve 94 Premium Economy Class’dan oluşmaktadır. Biletler, yarından itibaren çeşitli dağıtım kanalları vasıtasıyla kademeli olarak satışa sunulacaktır.

 

Uçuş yaklaşık 9.000nm’lik (16.700km) bir mesafeyi kapsayacak ve seyahat süresi 18 saat 45 dakikaya kadar çıkacaktır. Singapur Havayolları, geçmişte kullanılan Airbus A340-500’lerin 2013 tarihinde Airbus’a geri gönderilmesinin ardından Singapur-Newark seferlerini askıya almıştır.

Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong; “Singapur Havayolları, mümkün olan en rahat seyahat koşullarını müşterilerine sağlamak için sınırları zorlamaktan gurur duyuyor ve en son teknoloji ürünü ultra uzun menzilli Airbus A350-900ULR’yi kullanarak gerçekleştirdiğimiz bu yeni aktarmasız uçuşlar ile bir ilke daha imza atmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Söz konusu uçuşlar, iki şehir arasında seyahat etmenin en hızlı yolunu Singapur Havayollarının efsanevi hizmeti ile birlikte müşterilerimize sunmakta ve Singapur aktarma merkezine bağlantıyı arttırmaktadır” dedi.

Daha yüksek tavan, daha büyük pencere, ekstra geniş gövde ve jetlag oluşumunu azaltmak için tasarlanmış aydınlatma gibi özelliklerle A350-900ULR, müşterilerine daha konforlu bir seyahat deneyimi sunacak. Karbon kompozit gövde, daha optimize kabin yüksekliği ve nem seviyeleri sayesinde hava kalitesinin daha iyi olmasını sağlar.

Singapur Havayolları filosunda hâlihazırda 21 adet A350-900 bulunmakta olup 7 tanesi ULR varyantı olan ilave 46 adet uçağın siparişi verilmiştir. İlk A350-900ULR Eylül ayında teslim edilecek olup 7 tanenin tamamı yılsonu itibariyle teslim edilecektir.

Singapur Havayolları şu anda her gün Frankfurt üzerinden New York JFK Havalimanına uçmaktadır. ABD’deki diğer varış noktaları arasında Houston (haftada beş kez Manchester üzerinden), Los Angeles (Seul ve Tokyo üzerinden günlük) ve San Francisco (Her gün Singapur’dan aktarmasız ve günlük Hong Kong üzerinden) bulunmaktadır.

A350-900ULR’ler ile aktarmasız Singapur-Los Angeles seferleri de planlanmakta olup ayrıntılar daha sonraki bir tarihte duyurulacaktır.