Dünyanın en iyi golfçüleri, “Turkish Airlines Open 2018” için Antalya’da buluşuyor

0
108

Dünyanın en iyi golfçüleri, “Turkish Airlines Open 2018” için Antalya’da buluşuyor.

 

Türk Hava Yolları’nın bu yıl altıncısı düzenlenen Turkish Airlines Open Golf Turnuvası, bugün Antalya Regnum Carya Golf ve Spa Resort’ta start alıyor. Son 2 yıldır olduğu gibi, bu yıl da turnuvaya ev sahipliği yapan Antalya Regnum Carya Golf ve Spa Resort, dünyaca ünlü golf oyuncularının sergileyecekleri kıyasıya rekabete sahne olacak.

Geçtiğimiz Eylül ayında ilk kez ‘Dünya Resmi Golf Sıralaması’nın zirvesine oturan İngiliz oyuncu Justin Rose, Turkish Airlines Open 2017’de kazandığı şampiyonluk unvanını bu yıl da korumanın mücadelesini verecek.

Bu yılki turnuva başlangıcına ilişkin olarak, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu, İngiliz golfçü Justin Rose, Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu ve Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun katılımlarıyla düzenlenen basın toplantısında söz alan Rose; “Geçtiğimiz yıl yine bu turnuvada kazandığım şampiyonluk unvanımı korumak için tekrar burada olmak çok iyi hissettiriyor. Burası, herkesin harika zaman geçirdiği müthiş bir yer. Misafirperverlik, yemek, güneş, golf sahası… Uzun bir yılın sonuna yaklaşırken bu mükemmel mekânda tekrar bir araya gelmek gerçekten çok keyifli. Bu hafta kariyerimde ilk kez şampiyonluk unvanımı korumaya çalışırken diğer taraftan da tekrar dünyanın bir numarası olma fırsatıyla karşı karşıyayım. Bunu bir kez tatmıştım; harikaydı… Bu hafta bu iki büyük hedefi gerçekleştirme şansım var. Umarım başarılı olurum.”dedi.

Golf severliğiyle bilinen Dışişleri Bakanı Sn. Çavuşoğlu ise; Turkish Airlines Open gibi önemli etkinlikler sayesinde golf bir spor olarak Türkiye’deki tanınırlığını artırırken, toplumumuz ve özellikle de gençlerimiz tarafından büyük ilgi görüyor. Örneğin bu yılki turnuvada, dünyanın dört bir yanından gelen 75 oyuncunun yanı sıra, üç parlak genç Türk golfçümüz de yer alıyor. Bugün geldiği noktada Turkish Airlines Open, Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da en büyük golf etkinliklerden biri olarak kabul görüyor. Ülkemizde artık gelenek hâline gelen turnuvanın bu başarısı, partnerlerimizin desteği olmadan mümkün olamazdı. Böylesi büyük bir organizasyonu yıllardır başarıyla idame ettiren milli gururumuz Türk Hava Yolları’na ve keza Türkiye Golf Federasyonu’na teşekkür ediyor, tüm sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı, Seda Kalyoncu da; “Dünyanın dört bir yanındaki her golf tutkunu gibi, Türk Hava Yolları ailesi olarak biz de, bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Turkish Airlines Open’a yönelik büyük bir heyecan içerisindeyiz. Bu yıl bir kez daha ülkemizin bu güzel bölgesinin ve Türk Hava Yolları markasının böylesi seçkin bir organizasyon için ideal paydaşlar olduğunu göstermemizi sağlayacak Turkish Airlines Open’da dünyanın en iyi golf oyuncularını ağırlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da; “Sene boyunca sabırsızlıkla beklediğimiz seri sonunda başlıyor, bu nedenle heyecanımız büyük. Tüm oyuncularımıza turnuva süresince bol şans dilerken, davetlilierimizin de son derece keyifli bir 4 gün geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Geçtiğimiz yıl toplam yayın süresi yaklaşık 3000 saate ulaşan ve 400 milyondan fazla haneye erişen Turkish Airlines Open, bu yıl da dünya golf gündeminde büyük ses getirmeye hazırlanıyor. Turnuva, Türk Hava Yolları’nın her düzeyde futbol, European Professional Club Rugby ve Turkish Airlines EuroLeague Basketball başta olmak üzere spora gösterdiği güçlü bağlılığın sadece bir parçasını temsil ediyor. Bayrak taşıyıcı havayolunun golfe sağladığı destek, Turkish Airlines Challenge ve finali yine bu hafta Belek’te gerçekleştirilen Turkish Airlines World Golf Cup amatör serisini de kapsıyor.

Hâlihazırda 122 ülkede 300’ün üzerinde destinasyona uçan Türk Hava Yolları, önümüzdeki süreçte operasyonunun tamamını, geçtiğimiz Pazartesi resmi açılışı gerçekleştirilen ‘İstanbul Havalimanı’ndan sağlıyor olacak. Küresel taşıyıcının yeni transfer merkezinin son etabı da tamamlandığında, yılda 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. Türk Hava Yolları’nın küresel ağ genişletme kapasitesinde önemli bir rol oynayacak olan bu abidevi yapı, hava yolculuğunu yeniden tanımlayıp, misafirlerine en üst seviyede seyahat deneyimi yaşatacak.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 330 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 49 yurtiçi, 255 uluslararası olmak üzere dünyanın 122 ülkesindeki 304 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook,TwitterYoutubeLinkedin ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve benzersiz hizmet sunan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi çok sayıda ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Avianca Brasil, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 193 ülkedeki 1.317 havalimanına 18.800’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) Juneyao Airlines tarafından da yine bu kapsamda bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here