Dünya Hava Kargo Öngörüsü Yayınlandı

0
239
@boeing

Boeing firması , hava kargo endüstrisine ilişkin kapsamlı ve güncel bir genel bakış sağlamak için iki yılda bir düzenlenen Dünya Hava Kargo Öngörüsü (WACF)’nü yayınlamıştır. Rapor, dünyanın önde gelen hava kargo ticaret pazarlarını özetlemekte, büyük eğilimleri belirlemekte ve gelecekte piyasaların performansı ve gelişimi ile dünya hava kargo uçağı filoları için tahminler sunmaktadır.

Dünya hava kargo trafiği, 2008 ve 2009’daki küresel ekonomik krizin sona ermesinden beri sürekli büyümesini sürdürmek için mücadele etti. 2010’da yaşanan düşüşün ardından 2011 ve 2012’de durgunlaşan hava kargo, 2013 yılının ortalarında tekrar% 4.8 büyüyerek yeniden artmaya başladı. 2015 yılının ilk çeyreğinde büyüme hızlandı, ancak trafik hacmi o yılın geri kalanında düz kaldı. Hava kargo trafiği, zayıf geçen 2016 yılının ilk çeyreğinden sonra güçlenerek toparlandı ve 2018 yılına kadar büyüme trendi devam etti. Son on yılın zayıf büyümesine rağmen, hava kargonun yarısından fazlası halen kargo uçakları tarafından taşınmaktadır.

Hava kargo yönetimi grubu (ACMG), Uluslararası Hava Meydanları Konseyi (ACI), Amerika Havayolları (A4A), Asya Pasifik Havayolları Birliği (ABD) gibi havayolu şirketleri ile ilgili çeşitli kaynaklardan derlenen veriler, AAPA), Avrupa Havayolları Birliği (AEA), Boeing Dış Ticaret Veritabanı (TRADE), Eurostat, IHS Ekonomisi, IHS Dünya Ticaret Servisi, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konseyi (UNCTAD), Clarkson Research Services Limited (CRSL) Drewry Deniz Araştırmaları, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Çin Sivil Havacılık İdaresi (CAAC), Çin İstatistik Bülteni, İstatistik Kanada ve ABD Ulaştırma Bakanlığı (DOT) Form 41.Veritabanları, münferit yayınlar kendi yayınlarını revize ettiği için düzenli olarak gözden geçirilmektedir.

Bu raporun hazırlanmasında ciddi emek var. Boeing Dünya Hava Kargo Tahmini 2016/2017   yaklaşık 760 havayolunu içeren hava kargo trafiğine ilişkin veri tabanının yanı sıra bir çok araştırmayı içermektedir.

WACF’nin bir sonraki güncellemesi 2018’in dördüncü çeyreğinde görülecektir .

 

Raporun tamamı için TIKLAYINIZ