Down Sendromu Konferansı Düzenleniyor

0
81

25 – 26 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek 5. Down Sendromu Konferansı‘nda 15 farklı konu başlığı ele alınacak. Bu başlıklar arasında Down sendromlu gençlerin bağımsız yaşama hazırlık sürecinin anlatılacağı oturumda, gençler ve aileleri tecrübelerini paylaşacak.

Konferansta, bebeklik döneminden yaşlılık sürecine kadar sağlık, destek eğitim, okul dönemi, bağımsız yaşam ve iş hayatına katılım konularında 15 farklı oturum ve çalıştay yer alacak. 25 Kasım Cumartesi günü Down sendromlu gençler saat 13:15-13:30 arasında katılacakları panelde tecrübelerini anlatacak. Panele katılacak isimler şöyle;

Cem Kiremit, 31 yaşında, 3 yıldır Big Chefs Marmara Forum’da Komi Yardımcısı olarak çalışıyor.

İrem Arslan, 26 yaşında, 3 yıl Bimeks’te satış danışmanı olarak çalıştı. Şimdi Denizbank Genel Müdürlükte Reklam Departmanında Asistan olarak çalışıyor.

Gözde Uçan, 29 yaşında, 2 yıldır Ravago Petrokimya’da Satış ve Pazarlama departmanında çalışıyor.

İzzetcan Özyaşar, 24 yaşında, 1 yıldır Hilton Bomonti Otel’de kahvaltı salonunda çalışıyor. İşe 3 vesait kullanarak tek başına gidip geliyor.

Barış Kişin, 1 yıldır Ebebek Genel Müdürlükte servis elemanı olarak çalışıyor.

Rıdvan İrdem, 1 aydır Petz Mondo’da temizlik görevlisi olarak çalışıyor

26 Kasım Pazar günü de devam edecek konferansta saat 14:15-15:00 arasında bu kez Down sendromlu gençlerin aileleri söz alacak. Konferansa Down sendromlu gençlerin çektiği fotoğraflar renk katacak.