Dobrolet hava yolu yerine Kırım’a yerli uçaklarla yeni şirket uçacak

0
102
Dobrolet hava yolu şirketinin yerine Kırım’a yerli uçaklarla uçacak yeni hava yolu şirketi oluşturma seçeneklerini görüşüyor.

MOSKOVA-Rusya hükümeti, yaptırım listesinde yer alan Dobrolet hava yolu şirketinin yerine Kırım’a yerli uçaklarla uçacak yeni hava yolu şirketi oluşturma seçeneklerini görüşüyor.
Ria haber gore seçenekler arasında yeni devlet üniter yönetimin oluşturulması veya  Red Wings havayolu şirketinin tamamının satın alınması yer alıyor. Her iki seçenekte de o havayolu şirketinin pisti ve personeli kullanılacak.
Hükümet, bütçe senaryolarına göre yolcu taşıyacak taşıyıcı bulma çabası içerisine girdi. Yolcu taşımacılığı da bütçeden ayrılacak sübvansiyonlarla yapılacak. Yerli pistleri kiralayacak hava yolu şirketleri de kendisine karşı uygulanacak yaptırımlardan çekinmeyecek. Yerli uçakların işletmelerindeki ticari verimlilik yabancı uçakların ticari verimliliğinden daha düşük olduğu için sübvansiyona ihtiyaç duyuluyor.
Rusya’nın Kırım’a yolcu taşıyan Dobrolet havayolu şirketi Batı’nın yaptırım listesine alındı. Avrupa leasing  şirketi Dobrolet’un uçtuğu Boeing 737-800 uçaklarının subleasing sözleşmesinin feshedilmesini talep edince, Dobrolet  tüm yönlere yaptığı uçuşları durdurmak zorunda kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here