DİYARBAKIR HAVALİMANI YENİ TERMİNAL BİNASI HAYIRLI OLSUN

0
275
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. ( Erçin Top - Anadolu Ajansı )

diyarbakır havalimanı terminalCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binası açılışı ve yapımı tamamlanan tesislerin hizmete alımı dolayısıyla Diyarbakır Merkez Anıt Park‘ta düzenlenen törene katıldı.

 

Diyarbakır’da 600 milyon liraya varan eserlerin açılışını yaptıklarını, en önemlisinin de Diyarbakır Uluslararası Havalimanı olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım, havalimanının yaklaşık 270 milyon liraya yapıldığını, Doğu’nun ve Güneydoğu’nun en büyük havalimanı olduğunu bildirdi.

 

Törende konuşma yapan Başbakan Yıldırım, “Bunlar içinde en büyüğü en önemlisi Diyarbakır Uluslararası Havalimanı‘dır. Yaklaşık 270 milyona mal olmuş ve Doğu’nun tek körüklü, köprülü uluslararası havalimanıdır. Diyarbakırımıza, milletimize hayırlı olsun. Artık Diyarbakır Havalimanı uluslararası havalimanı oldu. Geçen ay buraya Erbil ve Kıbrıs’a talimatınızla doğrudan seferler başladı. Önümüzdeki günlerde daha farklı yurt dışından noktalara Diyarbakır’dan doğrudan seferler başlayacak. Böylece Diyarbakır’ı yakıp yıkanlar, çukurlar kazanlar bir kez daha bu yaptıklarından pişman olacak. Sayın Cumhurbaşkanım, yaptıklarımız bununla sınırlı değil. Diyarbakır’a bugüne kadar son 14 yıl içinde sizin liderliğinizle yaptığımız hizmetlerin tutarı 25 katrilyondur. Helali hoş olsun, Diyarbakır’a helal olsun. Diyarbakır’da her alanda birçok hizmeti vatandaşımızın ayağına getirdik” dedi.

 

“YENİ TERMİNAL BİNASI HAYIRLI OLSUN”

 

Diyarbakır’da toplu açılış töreni öncesi vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ise; “Açılışını yaptığımız 230 trilyon liralık bir yatırım olan Diyarbakır Havaalanı Terminal Binası’nın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 5 milyon yolcu kapasiteli bu tesisin sosyal hayatin canlanmasında ciddi katkısı olacağına inanıyorum. Diyarbakır’a Ankara’ya, İstanbul’a, İzmir’e ve dünyaya adeta bir adım mesafesinde yakınlaştıran yeni terminal binasının hayırlı olmasını diliyorum. 558 trilyon lirayı geçiyor yapacağımız açılışların toplamı. Eğitimen sağlığa atacağımız birçok adımla Diyarbakır yeni bir dönüşüm yaşıyor.

 

Biz bütünleştirmek için varız. Onun için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

 

Gençlik ve sporda, çeşitli spor tesislerinin çeşitli açılışlarını yapıyoruz. TOKİ’nin bin 24 adet konut ve sosyal tesisin açılışını yapıyoruz. Ağız ve diş sağlığı merkezi ile bir devlet hastanesini açıyoruz. Çok sayıda tarımsal destekleme ve hibe projesine imza atıldı. Yol, köprü üst geçit inşaatları tamamlandı.

 

Biz geldiğimiz zaman 37 kilometre yol varken, onu 10 katına katladık. Niye onlar yıkar, biz yaparız farkımız bu. Ey benim Diyarbakırlı, Kürt kardeşim; bunlar sana bugüne kadar ne hizmet verdi? Bunlar yakıp, yıkmaktan başka ne yaptılar? Kardeşlerimi şehit etmekten, öldürmekten başka ne yaptılar? Bunlar öldürmek için, şehit etmek için var. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.

 

Ben Diyarbakır’a yaptığımız hizmetleri size anlatacak değilim. 2003-2014 yılları arası yaptığımız yatırımların tutarı 24 katrilyon lira. Son 1,5 yılda bu terör belası sebebiyle ilavelerle 30 katrilyon. Bu yatırımlar devam ediyor” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile programa katılan Bakanlar ve diğer protokol mensupları tarafından toplu açılış töreni kurdelesi kesildi.

 

Tören öncesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan, Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binasında incelemelerde bulundu.

 

DİYARBAKIR YENİ HAVAALANI UÇUŞ BİLGİLERİ

 

DİYARBAKIR HAVALİMANI UÇUŞ BİLGİLERİ

Tüm Havalimalarının Uçuş bilgileri

Diyarbakır yeni Havalimanı Uçuş Bilgileri güncel iç ve dış hat uçuşlarını takip edebilirsiniz.

Uçakların kalkış ve iniş saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uçuş tablosundan Kalkışlar seçili gelmektedir, iniş yapan uçakları görüntülemek için varışlar seçeneğini seçmelisiniz.

Uçak iniş ve kalkış saatlerini ve rötar durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır havalimanı uçuş bilgileri ekranı

İniş yapan uçaklar içinVarışlar“, Kalkış yapan uçaklar için iseKalkışlarseçeneğini seçmelisiniz.

 

Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri “Flight Stats” firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında “Airportist.com”in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Ucuz uçak bileti için info@airportist.com veya 05515546236