Diyarbakır-Erbil Seferleri Başlıyor

0
63

Başbakan Ahmet Davutoğlu, THY’nin Diyarbakır’dan Kuzey Irak’ın Erbil kentine 10 Nisan’da, Diyarbakır’dan KKTC Ercan Havalimanı’na ise 1 Mayıs’ta seferlere başlayacağını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da Ak Parti il başkanlığını ziyaret etti.  Partililerle biraraya gelen Davutoğlu, Türk Hava Yolları’nın (THY) Diyarbakır’dan Kuzey Irak’ın Erbil kentine 10 Nisan’da, Diyarbakır’dan KKTC Ercan Havalimanı’na ise 1 Mayıs’ta seferlere başlayacağını söyledi.Bu uçuşların başlamasının kardeşliğin göstergesi olduğunu vurgulayan Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Bu aynı zamanda şunun işareti; Diyarbekir’de dışarıdaki Kürt kardeşlerimize ve dışarıdaki Türk kardeşlerimize uçuş başlatıyoruz, bu da kardeşliğin sembolü olarak Diyarbekir’i bu bölgenin merkezi yapacak. Eskiden soydaş deyince sadece Türk soydaşlar akla gelirdi, bilinsin ki yurt dışındaki Kürtler de bizim soydaşımızdır, Türkler de bizim soydaşımızdır. İnşallah 10 Nisan’da sembolik olarak bir Diyarbekir heyeti de Erbil’e uçuşun teşkilattan bir heyet ve bizim selamımızı güzel Erbil’e götürsün. Ercan Havalimanından ilk uçuşu da katılsınlar böylece Kürtler ile Türklerin kardeşliğini gösterecek şekilde Erbil-Diyarbekir-Ercan-Lefkoşa arasında dostluk köprüsü, dostluk üçgeni kuralım”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra Jandarma Özel Harekat Tabur’unda görev yaptığı sırada şehit olan Uzman Çavuş Süleyman İyikul’un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kaynak: DHA,AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here