DHMİ`NİN YENİ HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ MEZUN OLDU

0
267

Türkiye havalimanlarının Hava Trafik Kontrol (ATC) ünitelerinde çalıştırılmak üzere, 2014 yılı içerisinde atamaları yapılan kursiyerlerin temel eğitimleri tamamlandı. Kursiyerler, düzenlenen törenle diplomalarını aldı. 111 VE 112. dönem temel ATC kurs birincilerine diplomaları, DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım tarafından verildi.

atc kursiyer

Törende kursiyerler adına konuşan dönem birincisi Hatice Aygül, modern bir eğitim tesisinde uluslararası standartlarda kaliteli bir eğitim gördükleri için mutlu olduklarını ifade etti. Kursiyer Selvi, “Bizler yurdumuzun çeşitli yerlerinde işe başlamanın heyecanını yaşamaktayız. 15 ay süren eğitim süremizde bize işimizle ilgili her türlü eğitimi veren ve bizi mesleğe hazırlayan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

 

Diploma töreninde mezunlar ve ailelerine hitap eden, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, yaklaşık 16 ay süren zorlu bir eğitim maratonunun ardından diploma almaya hak kazanan kursiyerleri kutladı. Yıldırım şöyle dedi: “Bu kursumuzda bizi mutlu eden bir başarıya imza atıldı.  Eğitim alan 54 kursiyerden 53 arkadaşımız diploma almaya hak kazandı.  Bu başarıdan dolayı eğitimci arkadaşlarımızı ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Diploma almaya hak kazanan kıymetli mesai arkadaşlarımı kutluyor, başarılar diliyorum.”
KURSİYERLERİN DİPLOMA SEVİNCİ!

 

Konuşmaların ardından sıra en heyecanlı dakikalara geldi. Kursiyerlere diplomaları,  DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ateş, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Selahattin Yiğit, Hava Seyrüsefer Daire Başkanı V. Rıdvan Cinkılıç, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Vahdet Nafiz Aksu, Esenboğa Havalimanı Başmüdürü Selay Mürey, Hava Trafik Kontrol Merkezi Başmüdürü Şükrü Tarhan ile diğer yetkililer tarafından verildi.