GÜNCEL SON HABERLER

DHMİ YERLİ ‘HASTA NAKİL ARACI’ İMAL ETTİ

AMBULİFT

DHMİ YERLİ ‘HASTA NAKİL ARACI’ İMAL ETTİ

 
Esenboğa Havalimanı Ekipman Üretim Müdürlüğü bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin ilk yerli AMBULİFT üretimini gerçekleştirdi.

 

Yıllardır yurt dışından ithal edilerek havalimanlarında kullanılan hasta nakil araçlarının (AMBULİFT) artık DHMİ atölyelerinde imal edileceğini belirten Genel Müdürümüz Orhan Birdal; konveyör, el bagaj arabası, ışıklı rüzgâr tulumu, konturpua, mobil kule vb. gibi imalatların kurum imkânlarıyla üretilmesinin önemli bir başarı olduğunu söyledi.

 

Bir AR-GE çalışması olarak geliştirilen ve tamamen DHMİ’nin mühendis ve teknisyenlerinin bilgi, proje ve emeği ile imal edilen bu tip araç ve sistemlerin üretilmesi nedeniyle tebrik ve takdirlerini dile getiren Genel Müdürümüz Orhan Birdal şöyle konuştu:  “DHMİ kurumsal kimliğinin bu tür projelerle daha da gelişip tanınarak önem kazanmakta. Yeni üretilen Ambulift aracı yürüyüş motorlu şase, hidrolik çapraz makaslarla uçağa 3,5 metre yükselebilen kabin kısmı, jeneratör ile hidrolik sensörlü uçağa bindirme ve indirme kısımlarından meydana geliyor. Ülkemizde ilk kez Kuruluşumuz tarafından imalatı gerçekleştirilen bu ürün yurt dışı maliyetinin  % 10’u gibi bir rakamla Müdürlüğümüz ekiplerince imal edildi.  Bu tür güzel ve önemli çalışmalardan dolayı arkadaşlarımızı kutluyorum. DHMİ Genel Müdürlüğü’nün havacılık alanında ki çalışmaları artarak devam edecek.”

 

Genel Müdürümüz Orhan Birdal’ın  Esenboğa Havalimanı Ekipman Üretim Müdürlüğündeki incelemelerinde Genel Müdür Yardımcımız Celal Özuğur ve başmüdürlük yetkilileri de hazır bulundular.

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER