Demiryollarının Bugünü ve Geleceği

0
145

Demiryollarının Bugünü ve Geleceği Huawei Liderliğinde

SmartRail & Metro Eurasia’da Ele Alınacak

Avrasya Bölgesi’nin en önemli demiryolu sektörü etkinliklerinden SmartRail & Metro Eurasia, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları (TCDD), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinin yanı sıra, Huawei Türkiye’nin ana sponsorluğunda, 26-27 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Ulaşım sektörünün yükselen değeri demiryolu sistemleri, günden güne daha geniş bir kitleye hitap ederken, gelişen iletişim teknolojilerinden de yararlanmaya devam ediyor. Avrasya demiryolu ve metro hatlarının yenilenmesi ve genişletilmesi ile sürekli gelişimini teşvik eden tek özel etkinlik olan SmartRail & Metro Eurasia, birçok farklı açıdan sektörü analiz ederken, bilgi ve iletişim teknolojileri ekseninde, bugünün ve yarının demiryolu sistemlerine de ışık tutacak.

Huawei Kurumsal İş Çözümleri Direktörü Norman Frisch, şirketin; “Dijital Demiryolları”, “Akıllı Toplu Taşıma” ve “Akıllı Ulaşım Sistemleri” içeriğiyle dikkat çeken global projesi SmartRail’in de birçok detayıyla katılımcılara tanıtılacağı SmartRail & Metro Eurasia gündemini, “SmartRail’in neden sektörün en önemli projesi olduğunu, destek ve hazırlık aşamalarında bir kez daha gözlemledik. Huawei’nin iletişim ve bilgi teknolojileri alanındaki uzmanlığını, demiryolları sektörüyle paylaşmaktan ve geleceğin akıllı ulaşım ağlarına sektörle birlikte imza atmaktan, büyük mutluluk duyuyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Huawei Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan SmartRail & Metro Eurasia’nın açılışını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş gerçekleştirirken, Türkiye’den ve dünyadan birçok önemli sektör ve kamu temsilcisi de konuşmalarıyla etkinliği zenginleştirecek.

serdar_yokus

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan, Huawei Kurumsal İş Çözümleri Türkiye Ülke Müdürü Serdar Yokuş, İzmir Metro Genel Müdürü Sönmez Alev, EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, Avrupa Demiryolları Birliği (CER) İcra Direktörü LiborLochman, Hırvatistan Demiryolları Yönetim Kurulu Üyesi Renato Susa, Londra Demiryolu Ağı Operasyon Direktör Yardımcısı Duncan Cross ve Bulgaristan Demiryolları Uluslararası İlişkiler Direktörü Nikola Mischev, bu önemli sektörel etkinlikte, kürsüye çıkacak isimlerden bazıları.

İstanbul Şişli RadissonBlu Otel’ de gerçekleştirilecek olan SmartRail & Metro Eurasia, çerçevesinde, “Proje Güncellemeleri”, “Örnek Dünya Projeleri”, “Şehir İçi Operasyonlar” ve “Teknolojik Gelişmeler” konulu paneller de yine ülkemizden ve Avrupa’nın önemli kurumlarından sektör temsilcilerinin ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.