GÜNCEL SON HABERLER

Delhi ,Pegasus’un Asia’da Yeni Uçuş Noktası

Pegasus_AirlinesDelhi ,Pegasus Asia’nın Yeni Uçuş Noktası

Pegasus Asia, 20 Şubat 2015’ten itibaren gerçekleştirdiği, Hindistan’ın başkenti Delhi uçuşları ile uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.

Pegasus Hava Yolları’nın, Kırgız havayolu şirketi Air Manas’la iş ortaklığından doğan Pegasus Asia, uçuş noktalarını ve sefer sayılarını artırarak büyümesine devam ediyor. Pegasus Asia, Bişkek’i; Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Uzak Doğu arasında önemli bir buluşma noktası haline getirerek, Orta Asya’nın uçuş üssü yapma hedefiyle büyümesini sürdürüyor.
Pegasus Asia, uçuş ağına yeni uçuş noktaları ekliyor
2015 yılının ilk uçuş noktasını satışa açan Pegasus Asia,  20 Şubat 2015 tarihinden itibaren Bişkek merkezli uçuş ağına Delhi’yi de ekleyerek tarifeli seferlerine başladı. Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftanın 2 günü karşılıklı olarak gerçekleştirilecek seferlerle Pegasus Asia misafirleri 149,99 USD’den başlayan fiyatlarla Bişkek’ten Hindistan’a uçabilecek. Pegasus misafirleri de 226.99 USD’den başlayan fiyatlarla İstanbul’dan Bişkek aktarmalı olarak Hindistan’a gidebilecek.
Pegasus Asia’nın 2015 yılında yakın dönemde sivil havacılık izinlerine bağlı olarak uçmayı hedeflediği diğer noktalar arasında Rusya’da Ekterinburg ve Novasibirsk bulunuyor.  Misafirler; Ekterinburg için haftada 2, Novasibirsk için ise haftada 1 sefer olarak gerçekleştirilmesi planlanan uçuşlar ile Bişkek’ten Rusya’nın Moskova ve Krasnoyarsk dışında farklı noktalarına da doğrudan ulaşabilecek. Yeni açılacak hatların yanı sıra Bişkek’ten Moskova uçuşlarını artıran Pegasus Asia, 20 Şubat 2015 tarihinden itibaren Moskova uçuşlarını karşılıklı olarak 99,99 USD’den başlayan fiyatlarla toplam 5 sefere çıkarıyor.
Pegasus Asia, 2015 yılında Urumçi (Çin), Duşanbe, Khdojans ve Taşkent’i de uçuş ağına eklemek için gerekli olan izin başvuruları gerçekleştirdi. Sivil havacılıktan alınan izin süreçleri tamamlandıktan sonra bu noktalara da uçuşlarını gerçekleştirecek olan Pegasus Asia büyümesini sürdürecek.
Pegasus Asia ile Bişkek misafirleri toplam 57 noktaya uçabiliyor.
Pegasus Asia, yurt içinde Oş’a, yurt dışında ise Rusya’da Krasnoyarsk ve Moskova, Hindistan’da Delhi olmak üzere toplam 4 hatta direkt seferler düzenlemekte. Ayrıca Pegasus Asia misafirleri Bişkek’ten Türkiye içinde 01 ve Zürih olmak üzere 39; toplamda 57 noktaya İstanbul bağlantılı olarak uçabiliyorlar.
Pegasus misafirleri Bişkek üzerinden aktarmalı olarak uçacak
Pegasus Hava Yolları misafirleri ise 2013 yılından beri haftanın 7 günü karşılıklı gerçekleştirilen İstanbul  Bişkek uçuşlarına ek olarak, 2015 itibariyle Pegasus Asia’ya eklenen yeni bağlantı noktalarına da Bişkek üzerinden aktarmalı olarak uçabilecekler. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Bişkek’e gitmek isteyen misafirler www.flypgs.com web sayfası üzerinden 120,29 USD’den başlayan fiyatlarla biletlerini satın alabilir ve detaylı sefer tarifesine ulaşabilirler.
Pegasus Asia Ailesi günden güne büyüyor
Pegasus Asia, filosuna 2014 yılında Pegasus’a ait Boeing 737-800’ün katılmasıyla birlikte 2’ye çıkan uçak sayısının yanı sıra, 9 kaptan pilot, 9 yardımcı pilot, 40 kabin görevlisi ve 58 kişilik teknik ekip olmak üzere toplam 110 kişiden oluşan bir havayoluna dönüşmesiyle büyümesine devam etmekte.

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER