GÜNCEL SON HABERLER

Covid19 “Kırmızı liste” ülkelerini ziyaret edene üç yıl seyahat yasağı

Covid19 “Kırmızı liste” ülkelerini ziyaret eden Suudilere üç yıl seyahat yasağı

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, seyahat kurallarına uymayanların geri döndüklerinde yasal işlem ve ağır cezalarla karşı karşıya olduklarını da sözlerine ekledi.

Suudi Arabistan’daki yetkililer, şu anda seyahatlerin askıya alındığı kırmızı listedeki ülkelere seyahat eden vatandaşlarının, krallığa döndüklerinde üç yıllık seyahat yasağına maruz kalma riskiyle karşı karşıya olduklarını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, Salı günü kararı bakanlığın Twitter hesabından duyurdu ve vatandaşlarını seyahat yasağı uygulanan ülkelere seyahat etmemeleri konusunda uyardı.

kırmızı liste

Bu kurallara uymayanların, üç yıllık seyahat yasağına ek olarak, dönüşlerinde büyük olasılıkla yasal işlem ve ağır cezalarla karşı karşıya kalacağını da sözlerine ekledi.
Bakanlık, vatandaşları dikkatli olmaya ve virüsün yayıldığı bölgelerden uzak durmaya, kendilerini enfeksiyondan korumak için tüm ihtiyati prosedürleri takip etmeye çağırdı.

Suudi Arabistan geçtiğimiz günlerde Endonezya’ya seyahat etmeyi yasaklamıştı. Ayrıca daha önce BAE, Etiyopya ve Vietnam dahil olmak üzere diğer birçok ülkeye uçuşları askıya almıştı.
Suudi vatandaşlarının, özel izin almadıkları sürece, doğrudan veya dolaylı olarak bu ülkelere seyahat etmeleri yasak.

Mevcut seyahat kısıtlamaları nedeniyle yurt dışında mahsur kalan gurbetçilerin ikamet izinleri 31 Ağustos’a kadar otomatik ve ücretsiz olarak uzatılacak. Oturumu olanların dışında, girişin askıya alındığı ülkelerde bulunan ziyaretçilerin de vizelerinin geçerliliği 31 Ağustos’a kadar uzatılacak.

27 Temmuz tarihinde, Suudi Arabistan 1.379 yeni yurt içi hasta sayısı bildirdi ve toplam kayıtlı vaka sayısını 520.774’e çıkardı. Ayrıca 10 kişinin daha kaybıyla toplam ölü sayısı 8.189’a yükseldi.

İçerik:gulfbusiness.com

 

kırmızı liste

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER