Corendon Airlines’ta Batuğhan Karaer dönemi

0
117
Batuğhan Karaer
2005 yılında kurularak bugün Avrupa’nın en popüler charter hava yollarından biri konumuna gelen, Türk menşeili Corendon Airlines’ın Genel Müdürlüğüne Batuğhan Karaer atandı.

2006 yılından itibaren Corendon Airlines’da genel müdür yardımcılığı görevini üstlenmekte olan Batuğhan Karaer, profesyonel iş hayatı süresince Tepe Grubu, Club Dedeman A.Ş., CITY Hospital Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve TSK Güçlendirme Vakfı’nda bir çok üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan deneyimli iş adamı, daha sonra yine aynı üniversitede muhasebe ve finans dalında yüksek lisans ve işletme ana bilim dalında da doktora programlarını tamamlayarak Doktor ünvanını aldı.

Aynı zamanda, TÖSHİD (Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmecileri Derneği) denetim kurulu üyeliği ve Finans Derneği 2. Başkanlığını da yürütmekte olan Batuğhan Karaer, evli ve iki çocuk babası.

YILDIRAY KARAER YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLARAK DEVAM EDECEK

Şu anda 43 ülkede 190 havalimanına uçan ve yılda 2,5 milyon yolcu taşıyan hava yolunun Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olan Yıldıray Karaer ise, görevi Batuğhan Karaer’e devrettikten sonra şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam edecek.

Ulaşımonline

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here