Corendon Airlines’dan yardımcı pilot adayları için yeni proje

0
186

Corendon Airlines, uçuş okulları ER-AH ve Ayjet ile gittiği işbirliği ile bu okullardan mülakat ve değerlendirme testleri sonucu seçilen öğrencilerin ücretini ödeyerek “Tip” eğitimi aldırıyor.

Avrupa’nın en popüler havayollarından Türk menşeili Corendon Airlines yine bir ilke imza attı. Corendon Airlines, uçuş okulları ER-AH ve Ayjet ile gittiği işbirliği ile bu okullardan mülakat ve değerlendirme testleri sonucu seçilen öğrencilerin ücretini ödeyerek “Tip”eğitimi aldırıyor. Aralık ayında aday seçim süreci başlayan projeye başvuran 53 pilot adayından 8’i değerlendirme sürecinden başarıyla geçerek 15 Şubat 2016 tarihinde “Tip” eğitimine başladı.  31 Mart’ta bitecek eğitim sonrasında 8 aday Corendon Airlines bünyesinde uçuş hat eğitimlerine başlayacak.

Sümer Kütük: “Hedefimiz şirketimize uzun yıllar uçacak Türk yardımcı pilotlar kazandırmak”

corendonSumer Kutuk

Projeyle ilgili konuşan Corendon Uçuş Eğitim Müdürü Sümer Kütük, “Bu proje ile değerli ER-AH ve Ayjet okullarından mezun olan pilot adaylarının yüksek maliyetli Tip eğitimlerini Corendon Airlines olarak biz finanse ediyoruz ve bünyemizdeki öğretmenlerimiz ile hat uçuşlarını tamamlayarak şirketimize uzun yıllar uçacak Türk yardımcı pilotlar kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Corendon Airlines İnsan Kaynakları Müdürü Berna Oskay ise bu projenin diğer bir amacının da şirketin istihdam süreçlerine uçuş okullarından mezun olan seçilmiş öğrencileri dahil ederek personel yetkinliklerini arttırmak ve Türk öğrencilerin eğitimlerini tamamlamalarına destek olarak sektöre katkıda bulunmak olduğunu belirtti. Berna Oskay, “Bu projeyi her sene yenileyerek daha fazla uçuş okulunu da proje kapsamına almak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

corendon Berna Oskay

Corendon Airlines hakkında 

2005 yılında Corendon Turizm Grubu bünyesinde kurulan Corendon Airlines, 10 yıl gibi kısa bir sürede yılda 2 milyon yolcu taşıyarak Türkiye’ye en fazla turist getiren havayollarından biri konumuna yükseldi. Hollanda tescilli kardeş şirketi Corendon Dutch Airlines ile birlikte sezonda 15 uçak ile operasyon yürüten havayolu; operasyon ağına ve tanıtım faaliyetlerine yaptığı yatırımlarla Hollanda, Belçika, İskandinav ülkeleri, Almanya gibi destinasyonlarda ismini Türkiye ile özdeşleştirdi.