#ComeSeeTurkey, TAV Galeri İstanbul, Ankara ve İzmir’de

0
176

Popüler sosyal paylaşım mecrası Instagram’da düzenlenen Türkiye tanıtım projesi  #ComeSeeTurkey, TAV Havalimanları’nın işlettiği havalimanlarındaki kültür sanat platformu TAV Galeri İstanbul, Ankara ve İzmir’de yolcularla buluşuyor. 13 farklı ülkeden 20 sosyal medya fenomeninin objektifinden kareler, İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda bir ay süreyle ziyaret edilebilecek.

tav 12 sep

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen en önemli ülke tanıtım projelerinden biri olan #ComeSeeTurkey, TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanları’nda bulunan kültür-sanat platformu TAV Galeri’de yolcuların ziyaretine açıldı. 13 farklı ülkeden, Instagram’da çok takip edilen 20 fotoğrafçı tarafından Türkiye’nin 23 kentinde çekilen ve 45 milyondan fazla kişiye ulaşan #ComeSeeTurkeyfotoğrafları, havalimanlarında da beğeni topladı.

tav 12sep

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un ana sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin desteği ile düzenlenen #ComeSeeTurkey, Türkiye’nin kültürel ve doğal zenginliklerini, tarihini, insanlarını fotoğrafın evrensel dilini kullanarak yansıtmayı hedefledi. #ComeSeeTurkey projesinde 13 farklı ülkeden, çektikleri fotoğraflarla Instagram üzerinde çok sayıda takipçisi bulunan fotoğrafçılar, kendi bakış açılarıyla Türkiye’nin görülmesi gereken güzelliklerini yansıttı. TAV Havalimanları’nın kültür sanat platformu TAV Galeri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bu karelerden 71’i sergileniyor.

tav 1 12sep

#ComeSeeTurkey kapsamında, 15 – 26 Nisan ve 14 – 26 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin 23 kentinde çekimler yapan 20 fotoğrafçı, proje süresince Türkiye’de çektiği 3 fotoğrafı her gün #ComeSeeTurkey hashtagi ile sosyal paylaşım sitesi Instagram üzerinde takipçileriyle paylaştı. Projede yer alan fotoğrafçıların bazıları; Thomas Kakareko (Almanya), Morgan Stone Grethet (ABD), Putri Anindya (Endonezya), Atle Skoglie (Norveç), Masaya Suzuki (Japonya), Sezgin Yılmaz ve Mustafa Seven (Türkiye).

 

#ComeSeeTurkey TAV Galeri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bir ay süreyle ziyaret edilebilecek.

tav 2 12sep

TAV Havalimanları hakkında

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa-Alanya Havalimanları’nı işletiyor. TAV yurtdışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine Havalimanı ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede TAV Havalimanları, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. Şirket 2013’de iştirakleriyle birlikte yaklaşık 652 bin uçak seferine ve yaklaşık 84 milyon yolcuya hizmet sundu.

tav 3 12sep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here