GÜNCEL SON HABERLER

Cezayir Hava Kargo Talebi Tavan Yaptı


84
/ 100


Cezayir Hava Kargo Talebi Tavan Taptı

Cezayir’in Oksijen Tüpü ve Jeneratörü Talebini Türkiye’den Karşılıyor

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelmadjid Tebboune, yetkilileri, mevcut oksijen üretimini 360.000 litreden 470.000 litreye çıkarmaya yönlendirdi. Ülkeye gemi ile ithal edilen oksijene 100.000 litre daha eklenmesi demek.

Bakanlar Kurulu’ndan yapılan açıklamada, ülkenin mevcut talebi karşılamak ve herhangi bir acil durum için, her iki günde bir gemilerle 100.000 litre ithal edeceği ortaya çıktı. Bu bağlamda Tebboune, hastanelerde oksijenin alınması ve saklanması için gerekli kriterlerin ve teknik koşulların karşılanması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı, sürü bağışıklığının sağlanması için aşılamanın hızlandırılması talimatını verirken ulusal aşı kampanyasına öncelik verdi. Endişelerinin en fazla olduğu bölgeler olarak en çok etkilenen ve en kalabalık illeri işaret etti.

Cezayir, Oran, Setif ve Konstantin gibi yoğun bölgelerde etkin olunarak, nüfusun %60’ına aşı kampanyaların ulaşması sağlanacak.

İç piyasadaki talebi talebi karşılamak için yapılan ithalatların bir kısmı hava kargo ile sağlanmatadır.

Cezayir’e yoğun oksijen jeneretörü gibi acil ihtiyaçlarını Türkiye’den sağlıyor. Bu doğrultuda ciddi anlamda Cezayir’e yönelik hava kargo ihtiyacı tavan yapmış durumdadır.

Yardım faaliyetlerinde bulunan dernekler ve kuruluşlar, işadamları ve zenginlere oksijen üretecek küçük fabrikaların kurulmasına yardım etmeleri ve hükümetin zayıflığını gidermeleri için yardım çağrısı başlattı. İş adamı Issad Rebrab, hastalara yardım olarak yurt dışından 400 oksijen jeneratörü satın aldığını duyurdu. Biskra ve Batna’daki ilçelerindeki yatırımcılar da yurt dışından çok sayıda oksijen jeneratörü ithal etmek için çalıştıklarını duyurdular. Hastalar için oksijen arayanlar için bir sığınak haline gelen sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan yardımlar ve yardım çağrıları giderek yayılıyor.

İçerik:www.africanleadershipmagazine.co.uk

Cezayir Hava Kargo Talebi Tavan Taptı
Cezayir Hava Kargo Talebi Tavan Taptı

cezayir

Cezayir Hava Kargo Talebi Tavan Yaptı
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER