Çelebi Akademi IV eğitime başladı

0
218

Celebi Akademi (1)Çelebi, ulusal ve uluslararası arenada görev vereceği yöneticileri etkin bir programla yetiştiriyor:

Çelebi Akademi IV eğitime başladı

Türkiye sivil havacılığının global markası Çelebi’nin, ulusal ve uluslararası alandaki stratejik büyüme hedefleri paralelinde kendi içinden yönetici ve yönetici adaylarını yetiştirmek üzere yürüttüğü Çelebi Akademi programının 4’üncüsü eğitime başladı. Çelebi Akademi, Çelebi’nin global büyüme hedefleri doğrultusunda; yetkinliklerini devamlı geliştiren, yarınlara yetişen değil, yarınları yaratan, çağdaş işletme bilgileri ile donanımlı, geleceğin stratejik mimarisinde el ele çalışan bir iş gücü oluşturmayı amaçlıyor.

Çelebi’yi geleceğe taşıyacak yöneticilerin ve yönetici adaylarının kişisel ve kariyer gelişimlerini destekleyen etkili bir eğitim programı olan Çelebi Akademi ile; şirket içerisinde çalıştıkları iş kolunda deneyimli, konusunda uzman, performansı yüksek, liderlik potansiyeli olan çalışanlara, işletme formasyonu kazandırmak hedefleniyor. Çelebi Akademi katılımcıları, program dahilinde kazandıkları bu bilgileri uzmanlık alanlarında kullanarak, operasyonel süreçler dahil, tüm süreçlerde ticari farkındalık kazanıp, stratejik noktaları daha fazla dikkate alarak, şirket bütününe bakabilir hale geliyorlar.

Geleneksel olarak üniversite işbirlikleri ile hayata geçirilen Çelebi Akademi’nin dördüncüsü, düzenlenen açılış töreni ile eğitime başladı. Bu yıl Kültür Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Çelebi Akademi IV’ün müfredatı; “Muhasebe ve Finans Yönetimi”, “Pazarlama Yönetimi” ve “Genel Yönetim” ana modüllerindeki çeşitli konulardan oluşuyor. Beş hafta sürecek bu eğitim maratonunda, Kültür Üniversitesi akademisyenlerinin hazırladığı derslerin yanı sıra Çelebi Havacılık Holding ve Çelebi Hava Servisi’nin üst yönetimlerinden önemli isimler de konuk olarak, iş süreçleri ile ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşıyorlar. Çelebi Akademi VI’ün ders programında, ayrıca 5 saatlik seramik atölyesi gibi renkli ve farklı etkinlikler de yer alıyor.

Bugüne kadar pek çok yönetici ve yönetici adayının kariyer gelişimine önemli katkıda bulunan Çelebi Akademi’de bu dönem, farklı istasyonlardan seçilen 20 katılımcı yer alıyor. Çelebi Akademi’nin önceki dönemlerinde eğitim alanlar arasında bulunan Atilla Korkmazoğlu bugün Çelebi Havacılık Holding’de Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı (EMEA) olarak; Taner Sarı, Çelebi Hava Servisi’nde (ÇHS) Operasyon Direktörü; Cem Şensöz, Çelebi GHA New Delhi’de CEO; Burak Kurt, ÇHS’de Kargo Direktörü olarak görev yapıyor. Ayrıca, halen Atatürk, Esenboğa, Antalya, Sabiha Gökçen, Bodrum, Adana İstasyon Başmüdürleri ve bazı istasyonların departman yöneticileri de, yine Çelebi Akademi mezunları arasında yer alıyorlar.

Çelebi Akademi IV için düzenlenen açılış törenine, Çelebi Havacılık Holding, Çelebi Hava Servisi üst yönetiminden önemli temsilciler ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nden akademisyenler de katıldılar. Çelebi Havacılık Holding’den Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı (EMEA) Atilla Korkmazoğlu, Yönetim Kurulu Danışmanı Av. Mehmet Kaya, Kalite ve Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Talha Göksel, Kurumsal İletişi Müdürü Leyla İrten ile Çelebi Hava Servisi’nden Operasyon Direktörü Taner Sarı, Kargo Direktörü Burak Kurt, Esenboğa İstasyon Başmüdürü Hakan Demiray, Sabiha Gökçen İstasyon Başmüdürü Kürşat Ulutaş, Atatürk Havalimanı (ATA) İstasyon Başmüdürü Ferda Yakar, ATA Ramp Baş Müdür Yardımcısı Murat Andaç, Operasyon Denetmeni Umut Yüzer, IK Direktörü Gökçen Dervişoğlu ve ÇHS IK Direktörü Levent Kaylak, açılış töreninde Çelebi Akademi IV katılımcılarına destek verdiler. Çelebi Havacılık Holding ve Çelebi Hava Servisi IK ekiplerinin de hazır bulunduğu açılış töreni; İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mahmut Paksoy, Prof. Dr. Peyami Sefa Çarıkçıoğlu, Yard. Doç. Dr. S. Kadri Mirze, Yard. Doç. Dr. Meltem Ulusan Polat, Dr. Meral Arık Toprak, Dr. Şule Özbaşar, Öğretim Görevlileri Zafer Erkoç ve Alev Oskay’ın da katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.