Cakes&Bakes Medine’de

0
194

Cakes&Bakes’in yurtdışındaki dördüncü şubesi Medine’de

 

BTA’nın sevilen markalarından Cakes&Bakes şimdi Medine Havalimanı’nda da misafirlerini ağırlıyor. Makedonya, Tunus ve Umman’ın ardından Suudi Arabistan’da açılan Cakes&Bakes, Türkiye ve yurtdışında yeni şubelerle büyümeyi planlıyor.

 Cakes_Bakes_logo

Yiyecek-içecek sektörünün lider oyuncularından BTA tarafından “her zaman taze, her zaman sıcak” ürünlerle alışılmışın dışında bir bakery konseptiyle tasarlanan Cakes&Bakes yurtdışında büyümeye devam ediyor. Cakes&Bakes’in 13. şubesi Medine Havalimanı iç hatlar terminalinde hizmete açıldı.

 

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, “BTA olarak misafirlerimizin beklentilerini ve ihtiyaçlarını yakında takip ederek buna uygun hizmetler ve konseptler yaratıyoruz. Havalimanlarında her gün farklı kültürlerden on binlerce misafirimize hizmet verirken sektörün lider markaları arasına girmemizi sağlayan ciddi bir deneyim elde ettik. Bu kapsamda ilk olarak 2011 yılında İstanbul’da oluşturduğumuz Cakes&Bakes konseptimizi başarıyla yurtdışına da taşıyoruz. Makedonya, Tunus ve Umman’ın ardından Suudi Arabistan’da açtığımız Cakes&Bakes’i önümüzdeki dönemde dünyanın farklı ülkelerine de götürmeyi planlıyoruz. İslam dünyasının ikinci en önemli şehri olan Medine’deki operasyonumuzu Cakes&Bakes ile zenginleştirmiş olmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Cakes&Bakes’in menüsünde kek ve pastalar, kurabiye, kruvasan, börek, pide gibi sevilen lezzetlerin yanı sıra humuslu sandviç gibi Medine’ye özgü tatlar da bulunuyor. Farklı dekorasyonuyla yeni nesil bir kafe konsepti sunan mağazalarda 150’den fazla yiyecek ve içecek çeşidinin yanı sıra pastacılık ve fırıncılıkla ilgili kitaplar ve ürünler de bulunuyor.

 

Cakes&Bakes Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı iç ve dış hatlar bölümünde, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, UNIQ İstanbul içinde yer alan Foods in the Woods, Yenikapı ve Bostancı İDO iskeleleri, Yenikapı-Bursa ve Yenikapı-Bandırma hatlarında sefer yapan hızlı feribotlarda misafirlerini bekliyor.

Cakes & Bakes, yurtdışında Tunus, Makedonya, Umman Salalah ve Suudi Arabistan Medine’de hizmet veriyor.

 

BTA Food and Services Group hakkında:

 

TAV Havalimanları’na bağlı olarak Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya ve Suudi Arabistan’da toplam 14 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunan BTA Food and Services Group, 1999 yılında kuruldu. Havalimanlarında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve UNIQ İstanbul’da yaklaşık 500 aşçısıyla günde yaklaşık 100 bin yolcuyu ağırlayan BTA, dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini konuklarına sunuyor. BTA, havalimanlarında, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskeleleri, arabalı vapur ve feribotlarında ve UNIQ İstanbul’da yaklaşık 50 bin metrekare alanda konseptini kendi yarattığı ya da alt işletmesi olarak yönettiği markalarla hizmet veriyor. BTA, havalimanları, İDO ve UNIQ İstanbul’da 260’ı aşan noktada kafe ve restoran işletiyor. BTA tarafından 2006 yılında kurulan ve 2014’te 5 milyon avro yatırımla büyütülen unlu mamul üretim tesisi Cakes & Bakes ise bugün ayda 5 milyon adet üretim hacmiyle içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu pek çok firmanın unlu mamul, pastacılık, sandviç ve hazır yemek ürünlerini tedarik ediyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten bu yana Türkiye’nin ilk havalimanı oteli TAV Airport Hotel’in işletmesini yürüten BTA, 2014 yılında da ikinci otelini İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda açtı. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor. BTA, Gıda 360 ile de İstanbul’da ev dışı tüketim sektörü oyuncularına, sektörün en önemli ihtiyacı olan, tek merkezli yaklaşımla hizmet sunuyor. İş modelini ‘’her şey tek seferde, tek fatura ve tek tedarikçiyle” anlayışı üzerine kuran Gıda 360, oteller, kafeler, restoranlar ve catering firmaları gibi sektör oyuncularının gıdaya dair tüm ihtiyaçlarını mükemmel müşteri hizmeti odağıyla tek noktadan karşılıyor.