BURSA KARGO UÇUŞLARI BAŞLADI

0
120

Bursa Yenişehir Havalimanı Hava Kargo Üssü Olacak

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin üretim üssü Bursa’yı, hava kargo taşımacılığında da bir merkez haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

BURSA Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan BTSO Lojistik A.Ş.’nin çalışmaları kapsamında Yenişehir Havalimanı hava kargo taşımacılığı hizmeti vermeye başladı.

BTSO Lojistik A.Ş. öncülüğünde, MNG Kargo ve Lima Lojistik firmalarının destekleriyle başta Avrupa olmak üzere Orta Doğu ve Asya ülkelerine ürünlerin doğrudan ulaşmasını sağlayacak proje ile Bursa, havayolu kargo taşımacılığında bölgede önemli bir üs haline gelecek. Haftanın 2 günü seferlerin yapılacağı Lojistik A.Ş. ilk seferini ağırlıklı olarak tekstil ve otomotiv parçalarının taşındığı MNG Airlines uçağıyla Fransa aktarmalı olarak ABD’ye gerçekleştirdi. İlk etapta aylık 300 ton yükün taşınmasının hedeflendiği proje kapsamında yaş sebze meyve ürünlerinin de eklenmesiyle sefer sayısının haftada 3 güne çıkması bekleniyor. 60 tonluk  geçici depolama alanına sahip Lojistik A.Ş. ile firmalar, ihraç ürünlerini 1,5 gün gibi kısa bir sürede dünya pazarlarına ulaştırma imkanına kavuştu.

Yenişehir’den başlatılan hava kargo taşımacılığı ile  hem maliyet, hem de transit süre avantajı yakalanacak, hedef pazarlara çok daha ucuz ve hızlı bir şekilde ulaştırabilecek.

Haftada iki gün olarak planlanan uçuşlar haftada üçe çıkarılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here