GÜNCEL SON HABERLER

British Airways, ABD Seyahat Yasağı Duyurusunun Ardından %700’lük Ani Yükseliş Gördü

85 / 100

British Airways, ABD’de Seyahat Yasağı Duyurusunun Ardından Saatler İçinde Tatil Aramalarında %700’lük Ani Yükseliş Gördü

Biden yönetiminin seyahat kısıtlamalarını, 18 ay gibi uzun bir süreden sonra kaldırılacağını açıklamasının ardından, British Airways Pazartesi günü web sitesine yapılan ziyaretlerde büyük bir artışa şahit oldu.

British Airways Holidays, tatilcilerin New York, Orlando ve Las Vegas gibi popüler ABD destinasyonlarına özel ilgi gösterdiğini söyledi. Mart 2020’den beri Amerika Birleşik Devletleri’ne girmesi yasaklanan hevesli ziyaretçilerin popüler aramaları Miami, Los Angeles ve Boston’a uçuş ve otel aramaları oldu.

Pazartesi günü, Beyaz Saray korona virüs müdahale koordinatörü Jeff Zients, Biden yönetiminin, şu anda seyahat yasaklarına tabi 33 ülke de dahil olmak üzere, Kasım ayının başından itibaren tamamen aşılanmış yabancı vatandaşlara, uluslararası hava yolculuğunu yeniden açacağını duyurdu.


Kilit politika değişikliği, Avrupa’nın 26 ülkeli Schengen bölgesinin yanı sıra İngiltere, İrlanda ve Brezilya, Çin, Hindistan dahil olmak üzere bir dizi başka ülke ile seyahatin tam olarak yeniden başlamasına izin verecek.

British Airways patronu Sean Doyle, kararın havayolu için “büyük bir destek” sağlayacağını söyleyerek haberlere duyduğu sevinci dile getirdi. Doyle yaptığı açıklamada, “İki ulusun 18 aydan uzun bir süre sonra yeniden birleştiğini göreceğimizi duyuran bugünkü haberler, bu salgından çıkarken Britanya’ya büyük bir destek sağlayacak tarihi bir ana işaret ediyor” dedi.

“ABD ile bu anlaşmayı sağlamak için emek harcayan, sıkı çalışan Başbakan ve Hükümetine son derece minnettarız, geçen Cuma günü birçok seyahat kısıtlamasının kaldırılmasına ilişkin duyuruyla müşterilerimiz artık dünyanın kendilerine yeniden açıldığını hissetmeliler ve güvenle seyahat rezerve edebilirler.”


Politikadaki değişimle ilgili heyecan, Atlantik’in diğer yakasında, ABD Seyahat Birliği’nin Biden yönetiminin duyurusunu alkışlaması ile yansıdı.


ABD Seyahat Birliği Başkanı ve CEO’su Roger Dow, “Bu, virüs yönetiminde önemli bir dönüm noktası ve uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle kaybedilen milyonlarca seyahatle ilgili iş gücünün geri kazanılmasını hızlandıracak” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri, pandemi öncesinde BA’nın en önemli pazarlarından biriydi ve havayolu, toparlanmasını hızlandırmak için seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasına güveniyordu.


Sadece aşıları tam olan yabancı ziyaretçilerin ABD’ye seyahat etmesine izin verilecek, aşıların dünya çapında adil dağılımı konusunda endişeler var. Aşılanmamış Amerikan vatandaşlarının uluslararası seyahat etmesine izin verilecek ancak seyahatten önceki gün içinde COVID-19 testi ve seyahatten sonra ikinci bir test yaptırmak dahil, daha katı kurallara uymaları gerekecek.

Kabul edilen aşıların listesi : Oxford AstraZeneca, Pfizer / BioNTech (Cominarty), J&J Janssen ve Moderna. Çin aşıları Sinopharm ve Sinovac’ın da onaylanması muhtemel, ancak Rusya’nın Sputnik V aşısı geçer not alamadı.

BA, tatil aramalarındaki artışın gerçek bilet satışlarına dönüşüp dönüşmediğini söyleyeme-se de, Birleşik Devletler’e gelen İngiliz ziyaretçiler, Birleşik Krallık’a dönüşte tam aşılı yolcular için yakın zamanda gevşetilen kurallardan yararlanabilecekler.

İçerik:www.paddleyourownkanoo.com

british airways
british airways
British Airways, ABD Seyahat Yasağı Duyurusunun Ardından %700'lük Ani Yükseliş Gördü
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER