Boeing’den insansız kargo hava aracı 225 kg taşıyabiliyor

0
181

Boeing, özgün hava araçlarındaki atılımlarını hızlandırıyor.

Yakın zamanda, bir elektrikli dikey kalkış ve iniş (eVTOL) insansız kargo hava aracı (CAV) prototipinin ilk uçuş testlerini tamamladı. Yenilikçi platform Boeing’in gelecekteki uzay araçları için özerklik teknolojisini test etmek ve geliştirmek için tasarlandı.

Boeing’in yeni insansız kargo hava araç prototipi. Bu prototip ihtiyaç durumunda 500 pound bir yükü taşımak için tasarlanmış.

Boeing mühendisleri, üç aydan daha az bir sürede, yerden yaklaşık dört metre uzakta duran CAV prototipini tasarladı ve inşa etti ve 15 x 18 fit ölçülerinde ve 700 pound’dan daha ağır ağırlığında. Dikey uçuşa izin veren sekiz adet karşılıklı dönen pervane kanadı ve özel Boeing pilleri bulunur.

Araştırmacılar, uzaktan kumandayla işletilen CAV prototipini, 500 pound taşıyabilen özerk bir uçağa dönüştürüyor. Teknoloji, zamana duyarlı ve yüksek değerli malların gönderilmesi, uzak veya tehlikeli ortamlarda özerk görevler yürütülmesi ve diğer uygulamalar için yeni olanaklar açıyor.

Boeing’in yeni insansız kargo hava araç prototipi. Bu prototip ihtiyaç durumunda 500 pound bir yükü taşımak için tasarlanmış.

 

500 Pounds (lb)

=

226.79618 Kilograms (kg)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here