Bir ödül daha…

0
137

THY, Avrupa’nın En İyi Operasyonel Mükemmellik Ödülünü kazandı
Türk Hava Yolları (THY), “Avrupa’nın En İyi Operasyonel Mükemmellik Ödülü”nün sahibi oldu.

THY açıklamasına göre, 21 Mayıs’ta Kuala Lumpur’da düzenlenen törende Airbus Müşteri Hizmetleri Başkan Vekili Didier Lux tarafından takdim edilen ödülü, THY Teknik Başkanı Atilla Coşkun teslim aldı.

Törende, Airbus A320 ailesi içindeki farklı uçak tiplerinin operatörleri için toplamda sekiz ödül verildi.

THY’nin A320 filosu Avrupa’nın En İyi Operasyonel Mükemmellik Ödülünü, iki yılı aşkın bir süre zarfında, operasyonel mükemmellik adına bir dizi kriter kıstas alınarak ve diğer havayolu şirketlerinin mevcut filolarına kıyasla sergilediği performans neticesinde elde etti.

İki yılı kapsayan operasyon verilerine dayalı olarak, filodaki uçak sayısının dikkate alınması, günlük kullanım oranları, teknik güvenilirlik ve operasyonel nedenlerden ötürü gerçekleşen gecikme sayıları, ödülü tayin etmede esas alınan başlıca seçim ölçütleri oldu.

Airbus ve Boeing yapımı 250 uçaktan oluşan THY filosunda Airbus A320 ailesine ait 90 adet uçak bulunuyor. Siparişi verilen uçaklarla birlikte 2020 yılında bu sayının 176’ya ulaşması bekleniyor.

. THY filosuna 2015 yılından itibaren katılmaya başlayacak olan 212 adet dar gövde uçak ve kira süresi sona erecek uçaklar göz önüne alındığında, 2020 yılı sonunda THY filosunda kargo uçakları dahil, toplam uçak sayısının 421’i bulması bekleniyor. Halen takribi ortalaması 6,9 olan filo yaşının ise, yeni uçakların filoya katılımıyla 6’nın altına düşmesi öngörülüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Teknik Başkanı Coşkun, Airbus A320 filosunun layık görüldüğü, Avrupa’nın En İyi Operasyonel Mükemmellik ödülünü almaktan gurur duyduklarını belirtti.

Bu ödülün THY teknik ekibi, THY Teknik AŞ ve Habom AŞ arasındaki güçlü işbirliğinin bir neticesi olduğunu ifade eden Coşkun, ödülün Airbus ile son yıllarda daha da güçlenen, köklü ve başarılı işbirliği üzerinde ilave katkı sağladığını bildirdi.

 

turkish-airlines-737ng-courtesy-boeing

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here