Başkan Uysal “Açılışlarla dolu bir yıl geçireceğiz”

0
149

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 2016 yılının Başakşehir için açılışların yapılıp projelerin hayata geçirileceği, dolu dolu bir yıl olacağını söyledi. Daha güzel bir Başakşehir için 2015 yılını plan, proje ve üretim yaparak geçirdiklerini kaydeden Uysal, 2016 da ise çalışmaların hasadını yapacaklarını, projeleri hayata geçireceklerini müjdeledi.

Başakşehir’de hem merkezi hükümetin hem de belediyenin devam eden vizyon projeleriyle marka değerinin arttığını, İstanbul’un yıldızı parlayan ilçeleri arasına girdiğini kaydeden Başkan Uysal,2015 yılını hizmetlerle dolu bir yıl olarak tamamladıklarını söyledi. Başkan Uysal şöyle konuştu: “Başakşehrimiz hem belediyemizin hem de hükümetimizin vizyon projelerinin bulunduğu şanslı ilçelerimizden biri. Başakşehir de bir kısmı fiilen yürümekte olan, bir kısmı ise planlama aşamasında olan bu vizyon projelerimizle geleceğe taşıyoruz. Kuruluşunda 200 bine yakın bir nüfusa sahip olan Başakşehir’de 2013 rakamlarına göre yaklaşık 350 bin kişi yaşıyor. Yeni konut projeleri belediyemizin ilgi gören hizmetleriyle nüfusun 4-5 yıl içerisinde 1 milyonu aşmasını bekliyoruz. Bir çok aile, yeşil alanların, parkların, spor sahalarının çok olduğu,prestij cadde ve yollarıyla, sosyal projeleriyle ön plana geçen Başakşehir de yaşamayı seçiyor. Bu nedenle sürekli nüfus alıyoruz. Ama bundan şikayetçi değiliz, vatandaşlarımız teveccühü bizi mutlu ediyor, hizmet aşkımızı yükseltiyor.”

“Her mahalleye spor parkı ve kapalı pazar”

Türkiye’nin en modern kapalı pazarı olan Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı’nın hizmete girmesiyle konuda birçok yerden talep aldıklarını kaydeden Başkan Uysal, her mahalleye modern kapalı pazar yapma sözü verdiklerini ve bu sözü tuttuklarını belirtti.

2016_Ba__ak__ehirin_y__l___olacak__2_

Başkan Uysal şunları söyledi:

“Başakpazar sahip olduğu sosyal tesisleri, dükkanları ve donatı alanlarıyla büyük ilgi gördü. Şimdi Kayaşehir Kapalı pazar alanı ile Boğazköy kapalı pazar alanlarını yapıyoruz. Bu yıl içinde ikisini de hizmete açacağız. Boğazköy kapalı pazar yeri toplam inşaat alanı 34.650 m2.’lik alanda kuruluyor.Pazar yerinin 1.katı otopark, 2.katı tekstil ve 3.katı gıda bölümü olarak hizmet verecek. Ayrıca çok amaçlı salon ve düğün salonu; açık ve kapalı otopark bulunacak. Kayaşehir kapalı pazar yerimiz ise; 1179 araçlık müşteri otoparkı, 407 tezgâh kapasiteli gıda katı, 408 tezgâh kapasiteli tekstil katı, 7 adet meydan dükkânıyla hizmet verecek.Diğer mahallelerimiz için de kapalı pazar projelerimizi hayata geçireceğiz. Başakşehir’de, dünya çapında bilgi ve iletişim teknolojileriyle ilişkili ürün ve hizmetlerin geliştirildiği, gerçek ortamda denendiği ve görücüye çıktığı Türkiye’nin ilk Living Lab (Yaşam Laboratuvarı)’ını hayata geçirdik. Uluslararası ödüller kazanan Living Lab’de tasarımcılar, gençler, ev kadınları hatta çocuklar çeşitli kurslar ve eğitimler görüyorlar. Living Lab’de Şubat ayında yine uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapacağız. Türkiye’nin tanıtımına büyük katkısı olan Living Lab inovasyon alanında birçok kişinin vizyonunu da geliştirerek,gençlere de fikir kaynağı olacağına inanıyoruz. İstanbul’un birçok noktasından gençlerin, öğrencilerin Living lab’i ziyaret etmesi faydalanması da bizi ayrıca mutlu ediyor”

Yüzme Havuzu müjdesi

10 Mahalleye 10 Spor Parkı sözünü gerçekleştirmek için yoğun çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Uysal, spor parkları ile sadece gençler ve çocukları değil, ev kadınları ve spora ilgi duymayan yetişkinleri de spor yapmaya teşvik ettiklerini söyledi. Başakşehir’in adının 2016 yılında da spor ile gündeme gelmeye devam edeceğini kaydeden Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Başakşehir adı artık spor ile de ifade edilen bir marka haline geldi. Başakşehir’de Spor yapmak lüks değil hem ihtiyaç hem de eğlence. Halı sahalar, spor okulları ve spor akademilerimiz ile geleceğin şampiyonlarını Başakşehirden çıkartmak istiyoruz. Başakşehir’de kadınlar için ayrı ve özel modern bir spor merkezi açarak bir ilki gerçekleştirmiş olduk.Burada kadınlara hem spor yapma imkanı sunuyor hem de özellikle skolyoz hastaları için tedavi amaçlı pilates de yaptırıyoruz. BAKMER adını verdiğimiz merkezimizde uzmanların katıldığı sağlık söyleşileri çok büyük ilgi görüyor.Bu yıl için de yeni spor parkları ve spor merkezleri açacağız. Özellikle ilçemizde büyük ihtiyaç olan yüzme havuzu taleplerini karşılamak için başlattığımız yüzme havuzu inşası devam ediyor. Hem kadınlar hem de erkekler için ayrı ayrı planlanan yüzme havuzumuzun inşallah bu yıl içinde açılışını gerçekleştireceğiz.”

Sosyal Tesis ve yeni bilgi evleri

Başakşehirlilerin beklediği belediye sosyal tesisinin yapımının kısa sürede tamamlanarak hizmete girdiğini kaydeden Uysal, kışın 200 yazın 350 kişilik sosyal tesise tüm Başakşehirlileri davet etti. Uysal şunları söyledi:

“Başakşehirlilere modern, 600 metrekarelik bir sosyal tesis kazandırdık. Tesisimiz sessiz sedasız hizmete girdi ama açılışını yaparak, haberi olmayan diğer hemşehrilerimize de duyurup yararlanmalarını sağlayacağız. Kışın 200, yazın ise 350 kişiye hizmet verecek olan Sosyal Tesisimizin menüsünde Türk ve dünya mutfağının lezzetleri var. Başakşehirlilere bir müjdemiz de yeni camimizle ilgili. Geçtiğimiz yıl Boğazköy Camisini bitirip hizmete sokmuştuk. Bu yılda bir külliye mantığında hazırladığımız Halil-ü Rahman Camii’ni hizmete sokacağız. Bu cami de tam bir Osmanlı mimarisi yansıması olarak hazırlandı. Camilerimize yaptığımız camii kıraathaneleri, mahalle sakinleri ve camii cemaati tarafından memnuniyetle karşılandı. Bunlara devam edeceğiz. Ayrıca vatandaşlarımızın oldukça memnun olduğu bilgi evlerimiz konusunda da yeni müjdelerimiz var. Bu yıl 5. Etap da bir bilgi evi açmayı planlıyoruz. Okullara yaptığımız yardımlarımız bu yıl da devam edecek. 55 Okula spor malzemesi yardımı yaptık. Kültür ve sanat alanında da yine hem yetişkinlere hem de gençlere ve çocuklara yönelik çok renkli programlar planlandı. Bütün Başakşehirlileri etkinliklerimize ve hizmetlerimizin projelerimizin açılışlarına bekliyoruz. 2016 Yılını da yine çok çalışarak ve üreterek geçireceğiz”