Başımız sağolsun

0
155

Polis Emrah PekdoğanVezneciler’de polis otobüsüne yönelik bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda altı polis şehit oldu beş vatandaş da yaşamını yitirdi.

İstanbul’da Beyazıt Karakolu ile Vezneciler otobüs durağı arasında polise yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Çevik kuvvet otobüsünün geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda altı  polis şehit oldu, beş kişi de hayatını kaybetti. Patlamada ayrıca 2’si ağır 36 kişi de yaralandı. Saldırıda, şehit olan polislerin kimlikleri de belli oldu. Çevik kuvvette görevli şehit polis, Ramazan Kırboğa, Emrah Pekdoğan, Kadir Cihan Karagözlü, Duha Beker, Gökhan Topçu ve Yaşar Özden’in cenazeleri Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Bomba yüklü araçtan geriye ise sadece motor kısmının bir bölümü kaldı. Saldırıda hayatını kaybeden sivillerin cenazeleri, aileleri tarafından Adli Tıp morgundan alındı.

Şehit polislerden Emrah Pekdoğan Nişantaşı Üniversitesi Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği 1. Sinif Öğrencisiydi. Hem çalışıyor hemde idealleri doğrultusunda eğitimine devam ediyordu.

Allah hayatını kaybedenlerin ailelelerine , sevdiklerine hepimize sabır versin.

Başımız sağolsun.