GÜNCEL SON HABERLER

Azerbaycan Hava Yolları ve Boeing yeni dönem planlarını duyurdu

Boeing ve Azerbaycan Havayolları 787 Dreamliners, Freightters, 787 İniş Takım Borsasını Programladı

Azerbaycan Havayolları 787 Dreamliner filosunu ikiden yediye yükseltecek

Azerbaycan Havayolları 787 iniş takımı değişim programı için lansman müşterisi olacak

DUBAI, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirilen havacılık fuarında Boeing ve Azerbaycan Havayolları AZAL beş yeni 787-8 Dreamliner ve iki kargo uçağı satışı için anlaştıklarını duyurdu. 2017 Dubai Air Show’da açıklanan sözleşme, güncel fiyat listelerinde 1.9 milyar dolar olarak değerlendirildi.

Sözleşme daha sonra tamamlanacak.

Azerbaycan Havayolları, Boeing Global Services‘in yedi uçağa çıkaracağı Dreamliner filosu için, elden geçirilmiş ve sertifikalı iniş takımı için taşıyıcıya daha düşük maliyetli bir çözüm sağlayacağı 787 Değişim Programı’nın lansman müşterisi olacağını duyurdu.

AZAL Başkanı Jahangir Askerov, “Ek 787 Dreamliner uçağı sipariş etmek, havayolu şirketimizin yeteneklerini büyük ölçüde artıracak ve yeni hedeflere hizmet edebilecek ve daha fazla yolcu taşıyabilecektir” dedi. “Modern uçak tedarikinde güvenilir bir ortak olan Boeing ile ortaklığımızı genişletmekten memnunuz” dedi.

Boeing Ticari Uçakların başkanı ve CEO’su Kevin McAllister , Azerbaycan Havayolları’nın uçak pazarının lider yakıt verimliliği ve yolcu memnuniyeti özelliklerini taşıyan Boeing 787’ye olan güveni takdirle karşılıyoruz “dedi . “787 Dreamliner, Azerbaycan’ın filo modernizasyon planında kilit rol oynayacak , yeni rotalar açmalarına ve uzun vadeli başarılarına katkıda bulunacak.”

Boeing Global Services’ın Başkanı ve CEO’su Stan Deal , “Boeing, Azerbaycan Havayolları ile 787 iniş takası değişim programını başlatmaktan heyecan duyuyor” dedi . “Bu program havayolu şirketinin 787’lerin uçuşunu sürdürecek ve yeni iniş takımı satın almak ve ekipman revizyonu yapmak için uygun maliyetli ve güvenilir bir alternatif sunacak” dedi.

Azerbaycan Havayolları, Orta Asya bölgesinde 25 ülkede 40 destinasyona hizmet veren önemli bir taşıyıcı. Havayolu, şu anda iki 787 uçağı ve ayrıca Boeing 757 ve 767’lerin filosuyla uçuyor.

Boeing 787 Dreamliner, tarihin en hızlı satan çift koridorlu uçağı.

@Rainer Bexten / AirlinerGallery.com

 

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER